• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۳۱ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 21112
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21112

ترازو‌های سیار برای کنترل موترهای باربری به فعالیت آغاز می‌کنند

وزارت فواید عامه از تدوین کارشیوه جدیدی خبر می‌دهد که براساس آن حفظ و مراقبت از جاده‌ها و مساله کنترل تناژ مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وزارت فواید عامه از تدوین کارشیوه جدیدی خبر می‌دهد که براساس آن حفظ و مراقبت از جاده‌ها و مساله کنترل تناژ مورد توجه جدی قرار گرفته است.

عبدالرحمان صلاحی، معین وزارت فواید عامه امروز سه‌شنبه(۳میزان) در یک نشست خبری در کابل، گفت که این کارشیوه در هماهنگی با وزارت‌های مالیه و ترانسپورت ترتیب شده است و با اجرایی شدن آن، موترهای اضافه‌بار کنترل خواهند شد.

او با اشاره به تخریب زود هنگام جاده‌ها به ویژه شاهراه‌های افغانستان، همکاری وزارت ترانسپورت و مالکین وسایط باربری را در جلوگیری از این مشکل موثر دانست.

معین وزارت فواید عامه خاطرنشان کرد که این وزارت به‌منظور تطبیق جدی کارشیوه کنترل تناژ در کنار ۲۳ ترازوی ثابت وسایط باربری که در شاهراه‌های افغانستان نصب شده‌اند، ترازوهای سیار را نیز در برخی از نقاط این کشور فعال کرده است.

او، فعال شدن تراوزهای سیار که در پایتخت عملا آغاز به کار کرده و در زون‌های دیگر هم به زودی فعال خواهد شد را برنامه‌ای خواند که زمینه اخاذی های غیر قانونی و فساد در ترازوها را از بین خواهد برد.

آقای صلاحی افزود که وزارت فواید عامه، برنامه دیجیتالی ساختن ترازوها را روی دست گرفته و حمایت بانک انکشاف آسیایی را هم در این باره جلب کرده است.

معین وزارت فواید عامه می‌گوید که این کارشیوه نهادهای امنیتی به خصوص پولیس شاهراه و حوزه های امنیتی را موظف می‌سازد تا در اجرای وظیفه، همراه با تیم کنترل سیار در زمینه توقف موتر‌های اضافه‌بار همکاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *