• انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۲۴ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 1179
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1179

تبعات خطرناک تنش‌های مرزی افغانستان و پاکستان

سخنگوی ماموریت «حمایت قاطع» در افغانستان در واکنش به حملات موشکی از خاک پاکستان به شرق افغانستان اعلام کرد تنش‌های مرزی دو کشور خطرناک است و باید از مسیر مذاکره حل شود.

سخنگوی ماموریت «حمایت قاطع» در افغانستان در واکنش به حملات موشکی از خاک پاکستان به شرق افغانستان اعلام کرد تنش‌های مرزی دو کشور خطرناک است و باید از مسیر مذاکره حل شود.

جنرال «چارلز کلیولند» سخنگوی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در واکنش به حملات موشکی از خاک پاکستان به افغانستان، هشدار داد که تنش میان دو کشور تبعات ویران کننده‌ای را در منطقه در پی دارد.

وی تاکید کرد که دو کشور هرچه سریعتر باید به یک راه حل سیاسی دست یابند.

جنرال «کلیولند» به «تلویزیون یک» گفت که پناهگاهای امن گروه‌های تروریستی در هر کجایی که باشند باید بدون در نظر داشتن مرزها نابود شوند.

این در حالی است که موشک باران مناطق شرقی افغانستان از خاک پاکستان واکنش‌های گسترده‌ای را در سطح مقامات افغان در پی داشته است و سفیر اسلام‌آباد در کابل نیز از سوی وزارت خارجه افغانستان در اعتراض به این حملات احضار شد.

در پی حمله اخیر تروریستی به مقبره «لعل شهباز قلندر» در ایالت سند، که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، ارتش پاکستان مناطق مرزی ولایت ننگرهار و کنر را هدف ۲۰۰ حمله موشکی قرار داد.

جنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان مرز مشترک «تورخم» ولایت ننگرهار را نیز مسدود اعلام کرد.

مقامات پاکستانی مدعی شده‌اند که گروه‌های تروریستی با استفاده از خاک افغانستان حمله اخیر به مقبره لعل شهباز قلندر در ایالت سند صورت گرفته است.

حامدکرزی رئیس سابق نیز در واکنش به ادعای مقامات پاکستانی گفته که حملات اخیر تروریستی در پاکستان نتیجه سیاست‌های اسلام‌آباد در چندین دهه اخیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *