• انتشار: ۲ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۴۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10737
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10737

تا “پیروزی نهایی” به نبرد با تروریست‌ها در افغانستان ادامه می‌دهیم

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور امریکا در جریان سفرش به افغانستان، به پاکستان هشدار داد از پناه دادن به گروه‌هایی که با دولت افغانستان می‌جنگند، دست بردارد.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور امریکا در جریان سفرش به افغانستان، به پاکستان هشدار داد از پناه دادن به گروه‌هایی که با دولت افغانستان می‌جنگند، دست بردارد.

مایک پنس با اشرف غنی، رئیس‌جمهور و عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی و همچنین سربازان امریکایی در این کشور دیدار کرد.

او در جمع سربازان امریکایی در پایگاه هوایی بگرام، در شمال کابل تاکید کرد که امریکا تا “پیروزی نهایی” به نبرد با تروریست‌ها در افغانستان ادامه می‌دهد.

پنس همچنین تاکید کرد که همکاری پاکستان با امریکا به نفع پاکستان است. وی گفت: پاکستان سال‌هاست به طالبان و گروه‌های تروریستی دیگر پناه داده است اما آن دوران دیگر به سر آمده است.

معاون دونالد ترامپ هشدار چند ماه پیش رئیس جمهور امریکا به پاکستان را تکرار کرده و گفت: من یکبار دیگر این مسئله را تکرار می‌کنم که پاکستان در مشارکت با امریکا خیلی چیزها به دست می‌آورد. برعکس، این کشور با پناه دادن به جنایتکاران و تروریست‌ها، خیلی چیزها را از دست خواهد داد.

پس از اعلام استراتژی جدید امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، این کشور شمار نیروهایش را در افغانستان افزایش داده و هدف از آن را سرعت بخشیدن به روند مبارزه با طالبان و گروه تروریستی داعش عنوان کرده است. ترامپ همچنین به فرماندهان نظامی در افغانستان اختیارات بیشتری برای انجام حملات هوایی داده است.

مایک پنس به سربازان امریکایی در بگرام گفت که راهبرد جدید کشورش در افغانستان موفقیت‌آمیز بوده است. او افزود: ما به صورت چشمگیری حملات هوایی را افزایش داده‌ایم. طالبان حالا در موضع دفاعی قرار گرفته است.

پنس همچنین خاطر نشان کرد: در همکاری با شرکای افغان‌مان برای اولین بار در سه سال گذشته مانع حمله این گروه به مراکز ولایات شدیم. با حمله به شبکه قاچاق مواد مخدر طالبان، به صورت بی‌سابقه‌ای به منابع مالی آن ضربه زدیم. در سوی دیگر، داعش در حال فرار است. خلافت این گروه در عراق، افغانستان و جاهای دیگر از بین رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *