• انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۵:۴۷ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 566
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=566

تاکید معاون دوم پارلمان بر منحل شدن شورای عالی صلح

وی به رادیو آزادی گفت که درگذشت گیلانی ضایعه است در عین حال با توجه به هزینه‌های زیاد شورای عالی صلح افغانستان و دستاورد کم آن، ضرورتی برای ادامه کار این شورا وجود ندارد

پس از درگذشت رئیس سابق شورای عالی صلح، معاون دوم پارلمان اعلام کرد که دلیلی برای ادامه کار این شورا وجود ندارد و باید منحل شود.
پس از مرگ «پیر سید احمد گیلانی» رئیس شورای عالی صلح افغانستان، «نعمت‌الله غفاری» معاون دوم پارلمان اظهار داشت که با توجه به اندک بودن دستاوردهای شورای عالی صلح بهتر است تا این شورا منحل شود.

وی به رادیو آزادی گفت که درگذشت گیلانی ضایعه است در عین حال با توجه به هزینه‌های زیاد شورای عالی صلح افغانستان و دستاورد کم آن، ضرورتی برای ادامه کار این شورا وجود ندارد.

پیر سید احمد گیلانی رئیس شورای عالی صلح بر اثر بیماری در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

پس از این حادثه، اشرف غنی با صدور پیام تسلیتی گفت که رئیس سابق شورای عالی صلح فردی معتدل بود و پس از شکست شوروی، زندگی صلح‌آمیزی را در پیش گرفت و برای اتحاد و آبادانی کشور تلاش کرد.

رئیس اجرایی نیز مثبت و سازنده خواندن نقش سید احمد گیلانی در دوره‌های مختلف و سرنوشت‌ساز کشور نیز اعلام کرد که وی در روندهای سیاسی مهم در کشور تأثیرگذاری معنوی و سالم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *