beylikdüzü evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat ataköy evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat kadıköy evden eve nakliyat
 • انتشار: ۶ جوزا ۱۳۹۶
 • ساعت: ۱:۱۳ ب.ظ
 • سرویس: تیتر 2
 • کدخبر: 3141
 • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3141

تاریخ ترک‌ها/مغول ها ترک اند ؟ یا ترک ها مغول ؟

چنگیزخان کی بود ؟ نام اصلی وی چه بود ؟ بعد از مرگ فرزند بزرگش، جوجی، کدام شعر را در زبان مادری سرود و زبان مادری چنگیزخان کدام زبان بود ؟

چنگیزخان کی بود ؟ نام اصلی وی چه بود ؟ بعد از مرگ فرزند بزرگش، جوجی، کدام شعر را در زبان مادری سرود و زبان مادری چنگیزخان کدام زبان بود ؟

نظر های مختلف در ارتباط نژاد ترک و مغول وجود دارد، تاریخ نویس های بیزانس از دو نژاد مختلف بودن بحث می کنند. البته تاریخ نویس های اروپا از تاثیرات هجوم های نظامی ترک ها در اروپا در طول تاریخ، بیشتر در تاریخ ترک ها تحریف نویس شده اند تا ترک ها را بگونه دیگری نشان بدهند. چه اندازه سیاست بر وجدان تاریخ نویس های بیزانس تاثیراش را کرده، نمی توانم چیزی بگویم. لاکن تاریخ نویس های چینی از یک نژاد بودن اسناد پیشکش دارند و حسین نیهال آتسیز می گوید: «قرابت ترک و مغول امروزه یک حقیقت علمی به شمار می رود. تاریخ و خون این دو به قدری به همدیگر آمیخته است که بررسی جداگانه ویژگی هایشان ناممکن است. نیمی از افراد یک قبیله ترکی و نیمی از ایشان مغولی گفتگو می کنند. حتی گاهی در تاریخ، قبیله هایی مشاهده می شود که در یک دوره ترکی و پس از زمانی مغولی صحبت کرده اند و یا قبیله هایی می بینیم که هر دو زبان را یکجا استفاده می کرده اند»

اینکه یک نژاد اند یا مختلف، کار تاریخ نویس هاست، یا ظالم دیکتاتور بود مورد بحث این نبشته نیست. من یک چهره دیگر چنگیزخان را معرفی می سازم بلکه بسیاری از دوستان تعجب کنند و باور نکنند لیکن حقیقتی که وجود دارد لیدرهای جنگی و ظالم دنیا، تنها برای دشمنان شان چهره ددمنشی داشته اند، لاکن برای ملت شان عدالت و رحم، یکی از سلاح قوی شان بود که لیدرهای جهانی شدند و در پهلوی روح خشن شان، روح شاعری نرم شان را پرورش دادند تا موفقیت های بزرگ نصیب شان شد.

اگر دو روح قوی نمی داشتند نه مانند شاهنامه فردوسی کتاب ها نوشته می شد و نه توده های بزرگ را در عقب شان جمع کرده می توانستند. چنین ویژگی در طبیعت هر لیدر موفق و ظالم دنیا وجود دارد جای تعجب نیست.

دکترحسین فیض الهی وحید می گوید: «هفده دلیل، و قرائن و شواهدی از منابع و مآخذ تاریخی اثبات می شودکه به روایات متعدد از« خواجه رشید الدین فضل الله» وزیر اعظم ایلخانان مغول در کتابِ «جامع التواریخ » که بیشتراز روی اسناد و آرشیوهای سری و محرمانه ی دولت مغولی تدوین شده است «مغول، یک قوم بوده اند از اقوام اتراک» و خود چنگیزخان نیز به روایت سفیران چین که با او دیدار کرده اند از «ترکان شاتو» و از قبیله ی «قی»qıy) ،جمع : قیات) از اتحادیه قبیله ی ترکان «دوققوز قارا تاتار» (نه سیاه تاتار) بود که یکی از نه قبیله ی تشکیل دهنده آن اتحادیه بنام «سولدوز»، در منطقه ی به همین نام در آذربایجان غربی ساکن اند و مادرش نیز از ترکان « مرکیت » بود.

لذا براساس منابع ، و به روایت «ابوالغازی بهادرخان»- از خانان و نوادگان چنگیزی- در کتابِ « شجرۀ تراکمه »، چنگیزخان به معیار امروزی یک تُرک محسوب می شود»

کلمات کلیدی: مغول ،تُرک، چنگیزخان!

بنیان گذار بزرگترین امپراتوری بشری در روی زمین در زبان فارسی به اسم چنگیزخان شهرت دارد و از اینکه زبان فارسی یکی از زبان های بزرگ جهان است در بسیاری مناطق دنیا به نام چنگیزخان شهرت پیدا کرده است، اصل نام وی تموچین است تموچین در ادبیات ترکی قدیمی به معنی «آهنگر» است زمانیکه قورلتای تشکیل می شود، «قورلتای در زبان ترکی مکان یکه ریش سپیدها برای یک موضوع تصمیم می گیرند، از قورل گرفته شده است در زبان ترک های افغانستان در زندگی روزانه مروج است» برای تموچین لقب تنگیزخان را می دهند، در زبان ترکی مغولی چنگیزخان چنین نبشته دارد« Чингис Хаан، “Tengiz”» معنی تنگیز در زبان ترکی «بحر، اقیانوس» می باشد و خان در زبان ترکی به معنی «ریس» می باشد یعنی برای تموچین ریس یکه مانند اقیانوس کبیر است لقب می دهند.

خان در جغرافیای افغانستان پاکستان با ترک های خلیجی رواج پیدا کرده است. مثال: میرویس خان هوتکی!

تمام مورخین متفق القول هستند که چنانچه قیصر لقب پادشاهان روم و کسری لقب پادشاهان ایران و امیرالمؤمنین لقب خلفای اسلامی و تزار لقب پادشاهان روس بود، خاقان یا خان نیز لقب پادشاهان تُرک بود.

چنگیزخان بنیان‌گذار بزرگترین امپراتوری بشری در روی زمین است که حدود این امپراتوری از شرق به غرب از کشور کره تا لهستان و از شمال به جنوب از منطقه سیبری تا ویتنام و پاکستان کشیده شده بود.

خاندان چنگیزخان در دین «گوک تنگری» بودند، گوک تنگری «خدای آسمان» دین قدیمی ترک ها در آسیامیانه و در مجاور آن بود، برای خداوند واحد ایمان داشتند و مردمان دیندار بودند.

یادآوری باید کنم دین گوک تنگری را بسیاری ها دین شامانیزم می دانند خطا و غلط است زیرا شامانیزم بین دین گوک تنگری یک طریقت است، اصل دین، دین گوک تنگری است یعنی خدای آسمان!

در شکل عبادت شان، سوی آسمان دست ها را باز می کردند مثل مسلمان های امروز!

پدر چنگیزخان که یکی از سردارهای ترک های تاتار را می کشد خصومت بین دو قبیله به وجود می آید. زمانیکه چنگیزخان در سن خورد پدر را از دست می دهد مادرش می گوید: “در کوه برو برای نجات جانت از انتقام دشمنان پدرت، برای خدای آسمانی عبادت کن و تا رفع خطر پنهان شو” بروایت کتاب «تاریخ سری مغولان»

چنگیزخان شخصاً خود را آیا ترک می ‌دانست؟

دکترحسین فیض الهی وحید می گوید: «مورخ مشهور هندوستان بنام «منهاج الدین سراج» در کتاب خود بنام «طبقات ناصری» به واقعه ی سقوط «قاضی وحیدالدین» از بالای قلعه ی محاصره شده ی هرات اشاره کرده می‌نویسد که قاضی از ارتفاع فوق‌العاده زیاد پایش لرزیده به میان مغولان می‌افتد و در میان بهت و حیرت همگان بصورت معجزه‌آسایی سالم می‌ماند.

مغولان که باور نمی‌کردند فردی از آن ارتفاع زیاد سقوط کرده و جان سالم به در بَرَد وقتی از صحیح و سالم بودن او مطمئن می‌شوند «قاضی وحیدالدین» را پیش «تولی» فرزند چنگیزخان می‌برند و او با تعجب از سالم بودنش خطاب به ایشان می‌گوید: «تو اسماء آُلغ تنگری[(اولو تانری = خدای برزگ)] با خود داری» و بعد او را به عنوان «نظرکرده‌ی الهی» پیش چنگیزخان می‌فرستدو چنگیزخان نیز او را ملازم درگاه خود می‌نماید.

«منهاج سراج» روایت یکی از دیدارهایش با چنگیزخان را از زبان خود«امام قاضی وحیدالدین» که به ایشان نقل کرده است چنین می‌آورد: «[چنگیزخان] پیوسته از من اخبار انبیاء و سلاطین عجم « سلاطین ایران قدیم» و ملوک ماضی می‌پرسید و می‌گفت: محمد یلواج [(رسول)] علیه‌السلام، از ظهور من و جهانگیری من هیچ اعلام [(آگاهی، خبر)] داده بود؟ من احادیثی که در خروج تُرک پیغمبر اسلام روایت کرده‌اند پیشکش کردم. چنگیزخان گفت « دل من گواهی می‌دهد که تو راست می‌گویی»

از این سند بسیار مهم تاریخی به خوبی پیداست که هم «منهاج سراج» هندوستانی (مورخ)، و هم « امام قاضی وحیدالدین فوشنجی» (راوی ایرانی) که از «جمله اکابر خراسان» بود، و هم «چنگیزخان مغول» در یک نقطه باهم اتفاق نظر داشتند و آن « تُرک بودن چنگیزخان» بود. یعنی اگر «امام قاضی وحیدالدین» چنگیزخان را ترک نمی‌دانست، نمی‌توانست برای ظهور او نه یک حدیث، بلکه «احادیثی در مورد خروج ترک» بیان کند، و اگر چنگیزخان خود را تُرک نمی‌دانست قبول نمی‌کرد که این احادیث در مورد ظهور او بیان شده است. مثلاً اگر در حدیثی ذکر می شد که یک آلمانی یا روس ظهور کرده و چنین و چنان خواهدکرد مگر چنگیزخان قبول می‌کرد که احادیث در مورد ظهور او بوده است؟!

و اگر «منهاج سراج» – مورخ مسلمان هندوستانی، که سفیر دولت «مَلک سعید رکن الدین محمد عثمان» به منطقه ی خود مختار قُهستان بود، – چنگیزخان را تُرک نمی‌دانست مگر آن احادیث را که امام قاضی وحیدالدین در مورد چنگیزخان روایت کرده بود قبول می‌کرد؟!

دکترحسین فیض الهی وحید می گوید: «مادر چنگیزخان بنام «هوآن اوجین» بروایت کتاب «تاریخ سری مغولان» از ایل «مارکیتی یا مرکیتی» از قبیله ی« اولقونوت» بود. او زمانی که با نامزدش در صحرا اسب سواری می کرد، به دست «یسوکا بهادر» پدر چنگیزخان اسیر شده و «یسوکا بهادر» او را به مسکن خود برده به همسری خویش در آورد»

دکترحسین فیض الهی وحید می گوید: چنگیز خان شاعر بود و در زبان مادری شعر سروده است در شعر ترکی چنگیز خان، واژه ی «قولون»به معنی گورخر، « قولاندای» به معنی شکارچی گورخر، « آیریلیکان»یعنی پراکنده می‌شونداز مصدر آیریلماق (جدا شدن)، «آنقودای»به معنی مرغابی و«اولوم»مخفف اوغلوم (فرزند) و «ار» به معنی قهرمان و شجاع بکار رفته است که امروزه نیز به معنی همسر در واژه ی مرکب «ار- آروات» (زن و شوهر) بکار می ‌رود.

شعر چنگیزخان شکل رباعی دارد و از نظر محتوایی در رده‌ی «اوخشاما» یعنی «مرثیه» می باشد. که برای فرزندش جوجی سروده و بی تکلیفی و ساده بودن مضامین که اساس زندگی بیابانگردی است در آن کاملاً به چشم می خورد. تشبیهات کاملاً طبیعی است و بهترین نمونه از اولین نوحه‌های زبان ترکی می‌ باشد.

چنگیزخان این نوحه را زمانی بر زبان می‌آورد که پیکی با نوار و کمربند سیاه به نشانه ی عزا از دشت قبچاق به قراقوروم رسیده و خبر وفات جوجی خان فرزند ارشد چنگیزخان را به او می ‌دهد.

این مسئله از نظر روانشناسی کاملاً به اثبات رسیده است که انسان‌ها در حُزن و اندوه شدید و یا شادی و خوشحالی شدید اتوماتیک ‌وار بدون اینکه خود متوجه باشند به زبان اصلی و مادری خود اظهار درد یا شادی می ‌کنند لذا جاری ‌شدن این شعر بر زبان چنگیزخان در آن زمان تألم شدید نشانگر بازگشت حداقلی به لهجه ی مادری خویش یعنی لهجه ی مرکیتی از زبان ترکی می ‌باشد.

سرودن شدن شعر از زبان چنگیزخان یک حقیقت مهم حیات را بر ما نمایان می سازد، یعنی شخص یکه در هنگام نبرد، هزاران انسان دشمن را بدون رحم قتل عام می کند ذره در روح و روان وی اندو حاکم نمی گردد؛ لاکن چنین انسان، در مقابل اولاد به حالتی می آید نرم مثل یکه فرشته!

انسان با دو ویژگی یک مخلوق است هم مانند فرشته نرم و هم مثل حیوان درنده ظالم!

شعر مذکور چنین است:

قولون آلکان قولوندای

قولونومدین آیریلدیم

آیریلیقکان آنقودای

اَر اولومدین آیریلدیم

پروفسور بارتولد می‌نویسد چنگیزخان این شعر را «به زبان ترکی در ۱۲۲۷[میلادی] هنگامی که خبر مرگ پسرش جوجی را شنید سر داده است:

معنی شعر چنین است، هم بدان سان که گورخری گریزان از شکارچی کره‌اش را گم می‌کند، من از پسرم جدا افتادم. هم بدان سان که دسته ‌ی مرغابی به هر سو پراکنده می‌شوند، من از پسر قهرمانم جدا افتاده‌ام.»

چنانچه پروفسور بارتولد قید کرده است دراین شعر اساس زندگی بیابان‌نشینی به طرز جالبی جلوه می‌کند.

قوم مغول سال های دراز از جانب ترک های اویغور و گوک ترک ها حمایت می شوند، در تاریخ ترک ها، مختلف اقوام این ملت در مختلف زمان تاریخ در روی صحنه تاریخ برآمدند قوم مغول با چنگیزخان در صحنه تاریخ ظاهر می شوند.

در نبشته ادارات دولتی، مغول ها از رسم خط اویغوری استفاده کرده اند و قانون های چنگیزخان که از اسم او شهرت دارد به یک بارگی از جانب چنگیزخان ساخته نشده است، مجموع قوانین اند بین ترک ها با گذشت زمان نسل بر نسل می رسد چنگیزخان تنظیمات داده بر رسمیت می ریزد.

چنگیزخان فرزندان بسیاری ازهمسران متعدد خود داشت اما مهم‌ترین آنهاچهار پسر با نام‌های جوجی، جغتای، اوکتای و تولی، ازاولین همسرش(که در سنت مغولی مهم‌ترین وبزرگ‌ترین همسران می‌باشد)بودند. چنگیزخان همچنین زن‌های بسیار داشت ولی مشهورترین ایشان پنج تن بودند، (بورته فوجین، کنجاخاتون، جاکمبو، دختر تایر اورسون و دختر تایانگ‌خان). چنگیز تمام ممالک مفتوحه را بین پسران و برادرش تقسیم نمود، کار صید و شکار را که در میان مغولان کاری بسا شگرف و پسندیده بود به پسر بزرگش جوجی سپرد. اور یاسا و یارغو یعنی قضاوت و دادگستری و کیفر گناهکاران را به جغتای داد و امور سپاه را تولی تفویض کرد و اوکتای را به جانشینی تعیین کرد. بعد از آنکه حدود مملکت وسعت یافت برادرش اوتچکین را به ملک چین فرستاد.

اگر مغول ها جدا از ترک ها، نژاد بودند با منطق و عقل اگر بررسی کنیم کمیت مغول ها در زمان چنگیزخان از صدهزار یا دوصدهزار بالا نبود. پس از دوصدهزار یک ملت، چند هزار جنگجو در فتوحات سوق داده می شود؟ اگر که جدا از ترک ها بودند چگونه با او کمیت ناچیز بزرگ ترین امپراتوری دنیا را ساختند؟

همه تاریخ نویس ها همنظر اند نود پنچ در صد اردوی چنگیزخان از مختلف اقوام ترک تشکیل شده بود و بر این اساس هر دولت یکه با فتوحات چنگیزخان روی صحنه سیاست آمد به زودی رنگ ترکی را به خود گرفت و بر این منطق اگر مردمان هزاره در افغانستان و پاکستان از زمان فتوحات چنگیزخان در منطقه باقی مانده باشند نودپنج در صد منطق حکم می کند اصل شان ترک است!

 

اوکتای اصلان

۵۳ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

 1. علیزاد در تاریخ ۱۳ سرطان ۱۳۹۷:

  چه منبع موثقی برای ادعاهای مضحک خود دارید؟!!!
  دکتر پروفسور مهندس رییس استاد مدیر سرکارگر آیت الله حاج حسین فیض اللهی وحید!!!!

  یه سرچ بکن اول، اولین نشان از تورک در تاریخ مربوط به ۱۵۰۰ سال پیش در اورخون در مرکز مغولستان کنونی است.
  یکی کردن تورک و مغول مثل یکی کردن مردم افغانستان از هزاره و تاجیک و اوغان تحت نام « افغان» است که مربوط به یکی از اقوام این کشور است.
  دین اتراک طبق قبرستانی که در مغولستان بجا مانده پرستش آلت تناسلی است.

 2. لیا در تاریخ ۳۱ اسد ۱۳۹۷:

  اصلن قیافه هاشون معلومه!آذربایجان مردمی با چشمان درشت دارد با چشمانی ریز وتنگ هم دارد اصفهان هم! ترکهای قشقایی استان بختیاری و شیراز هم چهره های مغولی و متفاوت با بقیه دارند من که همیشه این دو رو یکی میدونم همین اینکه هنر، موسیقی و حتا لباس بختیاری هارو تصاحب کرده اند.

 3. ساسان هخامنشان در تاریخ ۴ سنبله ۱۳۹۷:

  درود فراوان بر شما ای دوست ارجمند و دانشمند بسیار استدلالهای قوی و دلایل استواری در اثبات مغول بودن ترک تبارها آوردی
  گفتم ترک تبارها!!
  همان گونه که شما و آگاهات میدانید مردم آذربایجان و ترکیه و بسیاری از گویشوران زیان ترکی ترک تبار نیستند یعنی مغول نیستند بلکه ترک زبان هستند یعنی زبانشان ترکی شده در حالی که نژاد شان ترکی نیست!!
  باز هم سپاس

 4. ساشاد در تاریخ ۸ میزان ۱۳۹۷:

  روش تحقیق را از توّرق اوراق تاریخی، به علم ژنتیک ببریم:
  https://ghr.nlm.nih.gov/primer/dtcgenetictesting/ancestrytesting
  و هزاران مقاله و کتاب دیگر.
  همه طالب حقیقت هستیم.

 5. تورک در تاریخ ۲ عقرب ۱۳۹۷:

  اون رفیقی ک اون بالا گفتی ترکها مغول هستند عزیزم مغولها از ترکان

 6. تورک اوغلو در تاریخ ۲ قوس ۱۳۹۷:

  ساغول سن بو تحقیقینن افتیخاریمیسن

 7. Afeefa Saadat در تاریخ ۱۶ قوس ۱۳۹۷:

  قبل از جنگ جهانی اول به کمک دو پدر بزرگ شیعه ها کشور شان عراق را تجزیه کردند به رهبری قاچار و ایران نام گذاری کردن و بعد توسط و به کمک ترویست خود که به کشور ما افغانستان روان کرده بود بنام افغان که این ها بعد از سقوط حکومت اسلامی کشور ما افغانستان تروریست های چینی ها و کوریایی بنام افغان و مسلمان هزاره و دیگران ایشان افغان بود را قبول نداشتند دزدان و رهزنان جلادان متجاوزین غداران جنایت کاران شکنجه گران استعمار گران تحمل گران خون آشام ها از اول به تجزیه کشور ما افغانستان آمده بودن که با ناامنیتی و اعتراضات و تظاهرات انتحاری ها کشور ما افغانستان را دو نصف کردند که نصف زیاد اش را برند متجاوزین جلادان رهزنان وتجزیه گران تاریخ ۷ ولایت کشور ما افغانستان را مغولستان نام گذاری کردن و قسمت از عراق و هندوستان را گرفتند به با تجزیه کشور ما افغانستان یکجا کردن مغولستان نام گذاری کردن و تاریخ زدن قبل از ظهور دین مقدس اسلام
  چند ولایت کشور ما افغانستان را به تاجیکستان وصل کردند
  و دو ولایت کشور ما که سر شار از معدن ها طلا و بند آب بود ولایت سیستان و خراسان کشور ما افغانستان را به ایران وصل کردند
  ? بعد به کمک دو پدر بزرگ شیعه خلیج عرب را قسمت اش را اشغال کردند و بیرق ایران را بلند کردند بنام خلیج فارس نام گذاری کردن و تاریخ زدن در زمان حضرت محمد ص
  ? خوزستان عراق که سر شار از معدن ها خشت طلا و نفت و بند آب بود تجزیه کردند و به ایران وصل کردند
  ? یهود ها قبل از جنگ جهانی اول خاک فلسطین را تجزیه کردند و تجزیه شده خاک فلسطین را نام گذاری کردن اسرائیل و تاریخ گذاری کردن قبل از پیغبری حضرت موسی ع

  ? سه جزیره ای امارت متحده عربی ابوموسی و ابوموسی نیت کوچک و ابوموسی نیت بزرگ را اشغال کردند به کمک شیعه ها
  با کشتار ۲۶ ملیون مسلمان ها تنها ها از کشور خودی شان
  به نام های ۲۶ ملیون مسلمان ها را به شهادت رساند وحشیانه و بی رحمانه درنده های وحشی و کشور ما افغانستان و کشور های عربی را تجزیه کردند و کورن ها کورن دالر را به غارت بردند و معدن های خشت طلا و جواهر کشور ما افغانستان و کشور های عربی را به غارت بردند و برای ۲۰۰ سال برای خود ذخیره کردن
  ? بت بامیان در کشور ما افغانستان نبود بعد از جنگ جهانی اول تروریست های چینی ها بنام هزاره درست کردند از بی توجهی حکومتی کشور ما افغانستان و روحانی های ما که در بامیان بودن

  Afeefa Saadat

 8. Afeefa Saadat در تاریخ ۱۶ قوس ۱۳۹۷:

  چنگیز خان کوریای همان بودا کافر بت پرست و ملای برجسته بت پرست ها بود که یک نام خود را چنگیز گذاشته بود که در آن زمان کشوری بنام مغولستان و ایران و قزاقستان و
  اویغوستان تاجیکستان و ایران جاپان و فلیپین و تاوان و نیپال و تایلند مالیزیا و بنکاک وجود نداشت
  ? این همه فلیم سازی کافران متجاوزین جلادان رهزنان قاتلان خون آشام ها خون ریز ها خون خوران تازی های چینی ها و مغولستانی ها و فلیپینی ها و تایلندی ها و تاوانی ها است که به قسم حمله فلیم پوری می کنند برای نمایش و پول در آوردن
  چنگیز خان کوریای به مثل مزاری چینی ابلیس پرست به وهویت افغان و مسلمان بود به مثل عبدالخالق چینی کافر بت پرست چینی بود به وهویت افغان و مسلمان
  که اول با متحدان خود زردشتیان و آتئیست ها ابلیس پرست ها ۵۵ سال مسلمانان کشور ما افغانستان و کشور های عربی را وحشیانه و بی رحمانه درنده های وحشی به شهادت رساند و بعد به رهبر بودا کوریایی به وهویت افغان و مسلمان و متحدان شان زردشت ها و ابلیس پرست و آتئیست ها یک لشکر درست کردند به بار دوم کشتار های وحشیانه و غارتگری های وحشیانه تا به آلمان و آمریکا و کانادا مسلمان ها و عیسوی ها را به شهادت رساند کافران متجاوزین جلادان
  ?که مغولستان قبل از جنگ جهانی اول به کمک دو پدر بزرگ شیعه ها به رهبری قاچار به کمک دو پدر بزرگ شیعه ها کشور شان عراق را تجزیه کردند و ایران نام گذاری کردن
  Afeefa Saadat

 9. Afeefa Saadat در تاریخ ۱۶ قوس ۱۳۹۷:

  چنگیز خان کوریای همان بودا کافر بت پرست و ملای برجسته بت پرست ها بود که یک نام خود را چنگیز گذاشته بود که در آن زمان کشوری بنام مغولستان و ایران و قزاقستان و
  اویغوستان تاجیکستان و ایران جاپان و فلیپین و تاوان و نیپال و تایلند مالیزیا و بنکاک وجود نداشت
  ? این همه فلیم سازی کافران متجاوزین جلادان رهزنان قاتلان خون آشام ها خون ریز ها خون خوران تازی های چینی ها و مغولستانی ها و فلیپینی ها و تایلندی ها و تاوانی ها است که به قسم حمله فلیم پوری می کنند برای نمایش و پول در آوردن
  چنگیز خان کوریای به مثل مزاری چینی ابلیس پرست به وهویت افغان و مسلمان بود به مثل عبدالخالق چینی کافر بت پرست چینی بود به وهویت افغان و مسلمان
  که اول با متحدان خود زردشتیان و آتئیست ها ابلیس پرست ها ۵۵ سال مسلمانان کشور ما افغانستان و کشور های عربی را وحشیانه و بی رحمانه درنده های وحشی به شهادت رساند و بعد به رهبر بودا کوریایی به وهویت افغان و مسلمان و متحدان شان زردشت ها و ابلیس پرست و آتئیست ها یک لشکر درست کردند به بار دوم کشتار های وحشیانه و غارتگری های وحشیانه تا به آلمان و آمریکا و کانادا مسلمان ها و عیسوی ها را به شهادت رساند کافران متجاوزین جلادان
  ?که مغولستان قبل از جنگ جهانی اول به کمک دو پدر بزرگ شیعه ها به رهبری قاچار به کمک دو پدر بزرگ شیعه ها کشور شان عراق را تجزیه کردند و ایران نام گذاری کردن
  Afeefa Saadat
  لعنت به شما متجاوزین جلادان رهزنان وتجزیه گران تاریخ چوچه های تروریست شیاطین ابلیس چینی ها و مغولستانی ها سگان غو غوی روانی

 10. Afeefa Saadat در تاریخ ۱۶ قوس ۱۳۹۷:

  کشور بنام مغولستان قبل از ظهور دین مقدس و قبل از جنگ جهانی اول وجود نداشت که قبل از جنگ جهانی اول کشور ما افغانستان و عراق و قسمت از هندوستان را تجزیه کردند با خونریزی های شدید و کشتار های وحشیانه و غارتگری های وحشیانه خود نام گذاری کردن مغولستان و تاریخ زدن ۱۰۰۰ سال قبل که در زمان چنگیز خان کشور بنام ایران و ازبکستان وجود نداشت و مغول ها نسل کوریای ها و ویتنامی ها هستند دزدان و رهزنان جلادان متجاوزین تاریخ چینی ها و مغولستانی ها جلادان رهزنان

 11. Afeefa Saadat در تاریخ ۱۶ قوس ۱۳۹۷:

  در وقت چنگیز کوریایی کشوری بنام تاوان و جاپان و فلیپین و مالیزیا و بنکاک و نیپال و تایلند چین و مغولستان تاجیکستان ازبکستان قزاقستان اسرائیل ایران وجود نداشت که چنگیز خان کوریای خود را افغان و مسلمان معرفی کرده بود با هزار ترویست های کوریایی و ویتنامی خود در تایوان تجزیه شده کشور ما افغانستان و کشور های عربی آمد که در آن زمان هندوستان هم یکی از کشور های اسلامی عربی بود آمدند به ناامنیتی کشور ما افغانستان با متحدان خود زردشتیان و آتئیست ها ابلیس پرست ها و سقوط حکومت اسلامی کشور ما افغانستان و غارتگری معدن های کشور ما افغانستان و کشور های عربی و تجزیه کشور ما افغانستان و کشور های
  ? مغول و نسل کوریای ها و ویتنامی ها هستند که به وهویت هموطنان ما به کشور ما افغانستان و کشور های و ترکیه به کشتار ما مسلمانان و غارتگری معدن های کشور های عربی و کشور ما افغانستان می آیند و ما مسلمانان افغان ها و عرب ها را بنام های به شهادت می رساند در این ۱۰۰۰ سال به کمک شیعه ها و کشور های اسلامی را تجزیه کردند و عصر به عصر زمان ما را وحشیانه و بی رحمانه درنده های وحشی به شهادت رساند و کشور ما افغانستان و کشور های عربی را تجزیه کردند و کوریایی ها و ویتنامی ها را جایگزین کردند و کشور های عربی و کشور ما افغانستان را تجزیه کردند و نام گذاری کردن جاپان و فلیپین و تاوان و نیپال و تایلند مالیزیا و بنکاک ترویست های خود را جایگزین کردند در تجزیه شده کشور ما افغانستان و کشور های عربی

  Afeefa Saadat

 12. Afeefa Saadat در تاریخ ۱۷ دلو ۱۳۹۷:

  بودای کوریایی مشهور به چنگیز خان مغول که بودا چندین وهویت و چندین چهره داشت که به یک نام اسم خود را چنگیز گذاشته بود و خود را مسلمان معرفی کرده بود که در وقت چنگیز کوریایی کشوری بنام مغولستان و ازبکستان و تاجیکستان و ایران و قزاقستان چین و تاوان و تایلند و مالزیا جاپان و فلیپین آنکانک وجود نداشت
  ? مغولستان را قبل از جنگ جهانی اول بنام مسلمان ها از ۱۰ ولایت کشور ما کردند از چندین ولایت هندوستان و کشور های عربی را تجزیه کردند و مغولستان نام گذاری کردن و تاریخ زدن قبول از پیغبر حضرت موسی ع
  ? ایران را همچنان به رهبری قاچار تجزیه کردن از عراق به کمک دو پدر بزرگ شیعه ها کشور شان عراق را تجزیه کردند به رهبری قاچار و تاریخ زدن قبل از ظهور دین مقدس اسلام ?? مغول ها ریشه از چین و کوریا و ویتنام و جاپان و مالزیا دارند متجاوزین جلادان رهزنان وتجزیه گران تاریخ چوچه های ابلیس از ترک ندارند
  ?ترکیه قبل از جنگ جهانی اول از کشور های عربی درست شد و ترکیه نام گذاری کردن
  Afeefa Saadat

 13. علی م در تاریخ ۴ حمل ۱۳۹۸:

  ترک ها هیچ ربطی به مغول ها ندارند شاید در شعر ها نام دیگری گفته باشند ترک ها از ارومیه و تبریز و کمیجان امده اند ترکمن با ترک فرق دارد ترک یک تکه است ولی ترکمن یعنی تر+کمن تر+کمان تر+کمند تر+کمن تر+کمان مغول ها از چین امده اند آقای عفیف سعادت اولا خیلی از درصد جمعیت کشور شما فارسی دری صحبت می کنند و پشتو یا پشتون در جنوب افغانستان است افغانستان و کشور های عربی تجزیه نشدند خوزستان عراق نداریم برو تحقیق کن لباس مغول ها و ترک ها فرق دارد افغانستان در دوران قاجار جزو ایران بود و ایران را تجزیه کردند نه افغانستان را انها نام حکومتشان آن بود نام کشور ایران بود خلیج عربی نداشتیم از اول خلیج فارس شاخاب پارس بوده است بودادر قبل از میلاد ظهور کرده است و مغول یا ترک ها به آلمانو کانادا و آمریکا نرسیده بودند این روسیه ی تزاری بود که آلاسکا را گرفت مغول ها از اب می ترسیدند تازه یخ های تنگه ی برینگ هم آب شده به جاش یخ بین کره و ژا‌پن تشکیل شده یخ های جزایر کوریل و آلوشن اب شده است یخ های قزاقستان هم آب شده است مغول ها حداکثر مصر شرق ترکیه و اوکراین را گرفته بودند در آن موقع بی دین وجود نداشت

 14. دریا در تاریخ ۹ جوزا ۱۳۹۸:

  ایران کشور تازه تاسیس تمام تاریخش تازه نوشته شده هست افغانستان کشور قدیمی هست ترکها با مغولستان یکی هست چهره خون زبان همه شبیه اندچنگیز خان فاتح و عدالت خواه بوده و شاه شاهان بوده زنده باد چنگیز

 15. کمال خان در تاریخ ۱۵ جوزا ۱۳۹۸:

  تا کور شود هر آن کس که نتواند سروری تورکها را ببیند . درود بر روح بزرگ فاتح عالم چنگیزخان بزرک که دنیا زیر سم اسبانشان هزاران سال لرزید

 16. شیخ داریوش در تاریخ ۲۰ جوزا ۱۳۹۸:

  لعنت بر ترکان چنگیز تبار متکامل و پرو هار شده در دامان فارس ها

 17. یا مهدی (ع) در تاریخ ۳۰ جوزا ۱۳۹۸:

  آری، درست است. آتاچنگیز خانِ تورک، پدر تورک ملتی است. به استاد بگویید راه دور نرود. خود واژه تموچین همین دمیرچی معنا دارد.

 18. امپراطوری کبیر عربی در تاریخ ۲۳ سرطان ۱۳۹۸:

  ایران استانی ازامپراطوری بزرگ عربی است ، ویک روزی به ان برمیگردد واسم ان هم ایران نیست .زنده باد عرب ، زنده باد عرب

 19. یاشاسین اذربایجان در تاریخ ۲۳ سرطان ۱۳۹۸:

  قابل توجه ایرانیان نژاد پرست
  ۶۵ % ایرانیان ژن عرب دارند .هرکی میخواهد بحث کنند برگه تست DNA دستش باشه .

 20. Ali در تاریخ ۲۶ سنبله ۱۳۹۸:

  آلت پرستی دین پیشین ترکان بوده است پیش از آنکه ایرانیان آنها را به دینهای مانوی و مسیحی و بودایی و اسلام آشنا سازند چنانکه ابن فضلان نیز میگوید:
  سفرنامه ابن فضلان (ترجمه سید ابوالفضل طباطبائی، انتشارات شرق، ۱۳۴۵): «چون راه مزبور طی شد به قبیله ای از ترک ها به نام غزها (الغزیه) رسیدیم. آنان مردمی صحرانشین هستند و خانه موئی یا سیاه چادر دارند و همیشه در حرکت اند… این مردم زندگی صحرایی دارند و در رنج و مشقت به سر می برند.در عین حال مانند الاغ گمراه اند، به خدا ایمان ندارند و فاقد عقل و شعورند و هیچ چیز را نمی پرستند. فقط بزرگان خود را ارباب می خوانند. وقتی یکی از ایشان بخواهد با رییس خود در کاری مشورت کند می گوید:«ای خدا، در فلان کار چه کنم؟» ایشان در کار خویش با یکدیگر مشورت می کنند اما وقتی در امری اتفاق نمودند و روی آن تصمیم گرفتند، یکی از پست ترین و فرومایه ترین آنان از میان شان برخاسته، قرارشان را بر هم می زند!
  موضوع لواط نزد ایشان بسیار مهم است. مردی از اهل خوارزم به منطقه «گوذرکین» که جانشین پادشاه ترک است، وارد شد و چندی برای خرید گوسفند نزد دوست خود اقامت نمود. میزبان ترک پسر بی ریشی داشت. مرد خوارزمی همچنان به او اظهار علاقه می نمود تا او را به میل خود حاضر و تسلیم ساخت.
  … فردای آن روز با مردی از ترک ها که بسیار زشت و بدقیافه و رذل و پلید بود و لباس ژنده ای را در بر داشت برخوردیم. آن روز باران سختی ما را گرفته بود.آن مرد گفت:«بایستید.» تمام قافله که شامل قریب سه هزار چهارپا و پنج هزار مرد بود از حرکت ایستاد.آن گاه گفت:«هیچ یک از شما حرکت نکند». همگی دستور او را اطاعت نموده ایستادیم و به او گفتیم: «ما دوستان گوذرکین هستیم.» او پیش آمده خنده ای کرد و گفت: «گوذرکین کیست! ریدم به ریش گوذرکین.» سپس گفت: «پکند». به زبان خوارزمی یعنی نان. من چند گرده نان به او دادم و آن ها را گرفت وگفت: «بروید به شما رحم کردم» …
  نزد قبیله باشقرد: این جماعت شرورترین و کثیف‌ترین ترک‌ها و سخت‌ترین ایشان در آدم‌کشی می‌باشند. [ناگهان می‌بینید] مردی مرد دیگر را به زمین انداخته سر او را می‌بُرد و آن را برمی‌دارد و بدن‌اش را رها می‌کند. آن‌ها ریش خود را می‌تراشند و شپش می‌خورند. بدین شکل که درزهای نیم‌تنه‌ی خود را جست‌وجو کرده، شپش‌ها را با دندان جویده، می‌خورند … هر یک از ایشان تکه چوبی به شکل آلت مردی تراشیده و به گردن خویش می‌آویزند و چون قصد سفر یا برخورد با دشمن کند، آن را می‌بوسد و بر آن سجده می‌گذارد و می‌گوید: «خدایا با من چنین و چنین بکن!» من به ترجمان گفتم از یکی از ایشان بپرس دلیل آن‌ها برای این کار چیست و چرا این آلت را خدای خود ساخته‌اند؟ گفت: «زیرا من از مانند آن بیرون آمده‌ام و برای خود آفریینده‌ای جز آن نمی‌شناسم»..

 21. بابک در تاریخ ۹ قوس ۱۳۹۸:

  از زمان پهلوی تا به امروز دولتمردان ایران سرمایه های کلانی برای تحریف تاریخ ترک ها اختصاص داده اند و کتاب های زیادی توسط پان فارس ها در تحریف تاریخ و کم جلوه دادن قدرت عظیم قوم بزرگ ترک در طول تاریخ انجام شده است ، سوال اینجاست چرا نویسنده های پان فارس هیچ سعی و صرف سرمایه ای در تحریف تاریخ کردها و سایر اقوام نمیکنند و درگیری شان فقط با توران است ؟
  دلقک های پان فارس بیشرمانه پا را آنچنان در ترک ستیزی فرا گذاشته اند که حتی به شاهنامه فردوسی و تاریخ طبری که به جنگ ترک ها با بهرام گور در سال ۴۲۱ میلادی اشاره کرده اند نیز ایراد گرفته و تاریخ پیدایش ترک ها را ۵۴۵ میلادی ذکر میکنند و ادعا دارند فردوسی و محمد بن جریر اشتباه کرده اند و همچنین معنی توران را نیز که در لغت نامه دهخدا سرزمین ترکستان معنی دارد نیز اشتباه بزرگ دهخدا ذکر میکنند ، چه حقیرند دلقک های پان فارس که به شاهنامه و تاریخ طبری و لغت نامه دهخدا فقط جایی ایراد میگیرند که تاریخ پیدایش ترکان را به سال های قبل از ادعای آن دلقک ها نسبت داده و توران را همان ترکان نوشته اند
  ترک ها ده ها قرن حاکم مطلق ایرانیان بوده اند و هنوزم که هنوزه هستند
  غزنویان و خوارزشاهیان و افشاریان و صفویان و تیموریان و سلجوقیان و …….. قاجاریان و خلاصه تا خاندان پهلوی همیشه ترک ها بر ایران حکومت کرده اند و این یک واقعیت تاریخی است و ترک ها صاحب ریشه و تمدن و غنی ترین فرهنگ این خاک هستند و همیشه در این آب و خاک بوده و همیشه هم حکومت کرده اند
  پان فارس ها از اسطوره هایی همچون نادرشاه بزرگ افشار و سلطان محمود غزنوی و هزاران اسطوره دیگر ترک ها در طول تاریخ بی نصیب بوده اند و به افسانه های شاهنامه و من درآوردی و اسطوره سازی برای خودشان روی آورده اند
  تاریخ مکتوب و حقیقی ایران یعنی تاریخ ترک ها
  تا کور شود هر آنکه نتواند دید

 22. سلیمان تورکون مغول اوغلو در تاریخ ۹ قوس ۱۳۹۸:

  خوب بود درست بود مغولها تورک اصیل هستند وماتورکهای آغوز فرزندان حضرت نوح علیه سلام نیز مغول هستیم ترکمه ها قره پاپاقهای سلدوز

 23. بابک در تاریخ ۱۰ قوس ۱۳۹۸:

  از زمان پهلوی تا به امروز دولتمردان ایران سرمایه های کلانی برای تحریف تاریخ ترک ها اختصاص داده اند و کتاب های زیادی توسط پان فارس ها در تحریف تاریخ و کم جلوه دادن قدرت عظیم قوم بزرگ ترک در طول تاریخ انجام شده است ، سوال اینجاست چرا نویسنده های پان فارس هیچ سعی و صرف سرمایه ای در تحریف تاریخ کردها و سایر اقوام نمیکنند و درگیری شان فقط با ترکان است ؟
  پان فارس ها پا را آنچنان در ترک ستیزی فرا گذاشته اند که حتی به شاهنامه فردوسی و تاریخ طبری که به جنگ ترک ها با بهرام گور در سال ۴۲۱ میلادی اشاره کرده اند نیز ایراد گرفته و تاریخ پیدایش ترک ها را ۵۴۵ میلادی ذکر میکنند و ادعا دارند فردوسی و محمد بن جریر اشتباه کرده اند و همچنین معنی توران را نیز که در لغت نامه دهخدا سرزمین ترکستان معنی دارد نیز اشتباه بزرگ دهخدا ذکر میکنند ، چه حقیرند کسانی که به شاهنامه و تاریخ طبری و لغت نامه دهخدا فقط جایی ایراد میگیرند که تاریخ پیدایش ترکان را به سال های قبل از ادعای آن ها نسبت داده و توران را همان ترکان نوشته اند
  ترک ها ده ها قرن بر ایران حکومت کرده اند
  غزنویان و خوارزشاهیان و افشاریان و صفویان و تیموریان و سلجوقیان و …….. قاجاریان و خلاصه تا خاندان پهلوی همیشه ترک ها بر ایران حکومت کرده اند و این یک واقعیت تاریخی است و ترک ها صاحب ریشه و تمدن و غنی ترین فرهنگ این خاک هستند و همیشه در این آب و خاک بوده و همیشه هم حکومت کرده اند
  پان فارس ها از اسطوره هایی همچون نادرشاه بزرگ و سلطان محمود غزنوی و بابک خرمدین و هزاران اسطوره ی دیگر که ترک ها در تاریخ و گذشته ی درخشان خود دارند بی نصیب بوده و به افسانه های من درآوردی و شخصیت های خیالی شاهنامه و اسطوره سازی برای خودشان روی آورده اند و سرخوردگی خود را در مقابل تاریخ ترک ها با تحریف تاریخ و توهین به قوم بزرگ ترک و صدها عمل شنیع و نژادپرستانه در صدد جبران هستند
  زهی خیال باطل
  تاریخ مکتوب و حقیقی ایران یعنی تاریخ ترک ها
  تا کور شود هر آنکه نتواند دید
  ( این نوشته ی مستند حاوی هیچ توهینی به هیچ کس و قومی نیست و عدم انتشار آن نشان از نژادپرستی و نادرستی نوشته های مسئولین سایت میباشد )

 24. بابک در تاریخ ۱۰ قوس ۱۳۹۸:

  ترسوهای بزدل ، شما دلقک ها انقدر حقیر هستین که حتی از انتشار یک نظر معمولی و مستند تاریخی میترسین ، خوب کاری میکنین ، بترسین که اگه تاریخ رو خوب خونده باشین که بعید میدونم ، باید از ترک ها بترسین و حقم دارین بترسین 😂😂

 25. Hesam در تاریخ ۱۱ قوس ۱۳۹۸:

  بسیار عالی بود استاد فرزانه👌. فقط مانده ام چرا یه عده هنوز از اسم مغول بیزارند. از اسم مغول همین بس که پدر آقا محمدخان قاجار(محمد حسن خان) رئیس ایل قاجار، به اسم مغول حکومت را از رقبای خویش بازستانید و نیز نمیدانم این خانم عفیفه مقل اینکه خیلی زیر این قوم تورکی مغول بوده است!!!

 26. بابک در تاریخ ۱۱ قوس ۱۳۹۸:

  ابن کانال خبر مال افغان ها بود من نمیدونستم ، فکر کردم این کانال مال آدمیزاد بود نظر نوشتم و ناراحت بودم چرا نظرمو منتشر نکردین ، الان دیگه ناراحت نیستم چون این کانال مال جانورها هست نه آدمیزاد ، من فکر کردم کانال مال ایرانی هاست نظر نوشتم ، شما پشمالوها آدم بشو نیستین و حقتونه از ترس طالبان تو دستشویی هاتون قایم بشین ، حشدالشعبی منتظر گدا گشنه های افغان هست که زیر پرچم ایران خدمت بکنن و برای ایران و ایرانی جون بدن 😂😂 حالا نظر منو منتشر نکنین ، گور بابای همتون

 27. Abbas در تاریخ ۱۱ جدی ۱۳۹۸:

  خانم عفیفه سعادت واقعا چرت و مزخرف نوشتی ‘نوشته ای کاملا بی سر و ته و بدون سند و کاملا شکمبه ای

 28. Jafar Sadeghi در تاریخ ۱۶ جدی ۱۳۹۸:

  مغول ها ترک نیستند.
  هزاره ها هم ترک نیستند.
  طبق آزمایش های dna هزاره ها ژن مانچوی چین و مغولستان و کره ایی دارند.
  برای همین هست که هزاره ها عمدتا ضریب هوشی بالا و در درس و علوم قوی هستند.
  ترکها عمدتا ضریب هوشی پایین دارند و در دروس و علوم ضعیف هستند پس مسلما هیچ ربطی به هزاره ها ندارند.
  من تست های dna ترکهای ازبک را دیده ام آنها هیچ ربطی به مغولستان چین یا کره ندارند و ربطی هم به هزاره ندارند.

 29. Taymaz در تاریخ ۱۷ جدی ۱۳۹۸:

  باسلام اولین اینکه مگه زبان مغولها ترکی هس؟ الان بری مغولستان بری یه کلمه ترکی هم نمیدونن.مردم افغانستان و تاجیکستان که فارسی صحبت میکنند به زبان فارسی صحبت میکنن. دوما مغول بودن عیب نیس. زمانی که شاهان ایرانی در توحشو خوشگذرانی میکردند. اونا قانون. اقتصاد. معماری داشتند. راهزنان افغانی سر تاجران مغولها رو بریدند. پس نتیجه میگیریم اونا وحشی نبودند ما افغانها بودیم که سر تاجران اونا رو بریدیم. بهترین معماری بجا مونده از مغولان هس. خونریزترین شاهان ایران کوروش بود خون انسانها بیشماری رو ریخت. وسرانجام ملکه شیر زن ایران تومریس سر اورا ازبدنش جدا کرد.

 30. Taymaz در تاریخ ۱۷ جدی ۱۳۹۸:

  البته تومریس شیر زن ترکها میباشد. افغانها وتاجیکها یه ذره یکم زشت تر از مغولها میباشند

 31. Face Face در تاریخ ۲۹ جدی ۱۳۹۸:

  لعنت بر تبار مغول زاده های تورک داعشی از هولاکو تیمورلنگ و چنگیزخان تا آتاتورک خامنه‌ای و اردوغان ..
  خامنه‌ای چولاقه تورک خر اولاغه 🐗😁🐒

 32. س در تاریخ ۲۹ جدی ۱۳۹۸:

  ترک و مغول دو نژاد جدا هستند مغول ترک نیست همان طور که فارس عرب نیست

 33. مازیار در تاریخ ۲۹ جدی ۱۳۹۸:

  مغول و ترک دو نژاد جدا هستند ترک مغول نیست، ترک ها قبل از حمله مغول به ایران بودند سلسله خوارزمشاهیان محمد شاه سلسله ترک بودند مغول ها کردند شکست خوردند چند قرن ترک ها اناتولی و تیمور که ترک بود با مغول ها جنگ کرد در آخر تیمور لنگ که ترک بود مغول ها از ایران بیرون کرد. برید تاریخ بخوانید، مغول ها در ایران ساکن شده اند ایرانی ژن مغول دارند چون مغول در ایران ساکن شده اند حکومت کردند قاطی ملت ایران شدند با ازدواج های متفاوت با ایران چهره اش عوض شد

 34. سنا در تاریخ ۲۹ جدی ۱۳۹۸:

  زبان ترکی ،کره ای ژاپنی چینی مغولی از یه خانواده زبان آلتایی اند، تو زبان مغولی کلمات ترکی هست اما ترکی و مغولی دو نژاد جدا هستند ترک ها در مغولستان چین و شمال روسیه زندگی میکنن اما ترک اند چینی یا مغولی نیستند .چنگیز خان مغول مغول بود ،اما تیمور که ترک بود

 35. علی در تاریخ ۲۲ دلو ۱۳۹۸:

  والله ترکای آذری از قیافه هاشون و مخصوصا چشماشون معلومه مغول هستن.زبان و فرهنگ به راحتی تغییر میکنه اما قیافه ها و آناتومی خیلی زمان لازم داره که عوض بشه

 36. آرمان در تاریخ ۲۵ دلو ۱۳۹۸:

  بر عکس گفتی .تورک تبارها یا مغول هستند و یا هم ریشه و پسر عموی مغولها و علم ژنتیک هم این را ثابت کرده است البته قضیه ترک زبان ها متفاوت است .مثل انگلیسی زبان های آفریقا و یا عرب زبانهای غیرسامی نژاد

 37. جانیم آذربایجان در تاریخ ۶ حوت ۱۳۹۸:

  هَر کیم دِی یالاندی بِلَدی هِلَدی
  پُخ یِی دَدَسینَن
  تورک،مغول،تورکمن و….
  هِچ فرق اِلَمِی
  هامیسی تورک دی
  یاشاسین تورکلر

 38. عولا زارا در تاریخ ۱۴ حوت ۱۳۹۸:

  افتخار میکنم یک مغولیم

 39. ایرانی در تاریخ ۲۹ حوت ۱۳۹۸:

  قطعا فارس زبان ها نوتدگان اعرابند چرا که زبان دری (فارسی) آنقدر تاثیر گرفته از عربیست که میتوان آن را لهجه ای از عربی دانست- دین و مذهب فارس ها عربیست و البته اختلاط نژادی فارس ها و اعراب در طول حکومت های عرب تاریخ و شباهت چهرگانی این اقوام دال بر عرب بودن این اقوام دارد. به علاوه اینکه تمامی این اقوام از ترک ها و اروپایی ها و … نیز تاثیر گرفته اند. پس بیهوده و بی دلیل و احمقانه چنگ در ریسمان تفرقه نزنید چرا که تاریخ ثابت کرده ترک ها همیشه پیروزند

 40. ممد در تاریخ ۲۴ حمل ۱۳۹۹:

  با لیا :
  خب یکی دونستن نشان از سواد و فرهنگ اجدادیت داره 😉
  وقتی متعصب باشی احمقی بیش نیستی اینو بدون
  پس با احمقان بحث نکنید
  چرا که اندازه ی سوادشان ( و فرهنگشان ) شما را پایین می کشند 😉

 41. سهند در تاریخ ۲ ثور ۱۳۹۹:

  زمان زورگویی فاشیستای پارسی گذشته ترک زبان مال هر اب و خاکی باش مایه افتخار ماست چطور در مورد پارسیان افغانی هستند یا افغانیا پارس حرفی برای گفتن ندارید؟! ترکها به زبانشون به پیامبر همزبانشون(زرتشت) و دانشمندان و شاعران و بزرگان خود مینازد نه مثل پارسیان پیامبر یهودی میپرستند و نه بتکده پیامبر یهودی را افتخار خود میدانن و نه دیو سفید و ارش و کیارش و رستم افسانه ها را غیرت و شجاعت نیاکانشون……..

 42. سهند در تاریخ ۲ ثور ۱۳۹۹:

  زمان زورگویی فاشیستای پارسی گذشته ترک زبان مال هر اب و خاکی باش مایه افتخار ماست چطور در مورد پارسیان افغانی هستند یا افغانیا پارس حرفی برای گفتن ندارید؟! ترکها به زبانشون به پیامبر همزبانشون(زرتشت) و دانشمندان و شاعران و بزرگان خود مینازد نه مثل پارسیان پیامبر یهودی میپرستند و نه بتکده پیامبر یهودی را افتخار خود میدانن و نه دیو سفید و ارش و کیارش و رستم افسانه ها را غیرت و شجاعت نیاکانشون…….. بدانید دوران فاشیستیتون به سر امده و ملت تر اجازه تعدی به شما نخوهند داد

 43. خان خانان در تاریخ ۲۵ ثور ۱۳۹۹:

  معلومات فوق در مورد ترک بودن چنگیز خان کاملا دقیق و موثق است.
  موفق باشید با همچنین تحقیقات همه جانبه و دقیق تان.

 44. بختیار در تاریخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹:

  فقط بختیاری اصالت ما را موزه ها فریاد میزنند

 45. پرویز در تاریخ ۲۴ سرطان ۱۳۹۹:

  من که از نوشته های این خانم عفیفه سادات هیچی دستگیرم نشد.فقط این را می دانم که سیدها ثمره تلخ تجاوز اعراب به زنان عجم هستند همانطور که یک قاطر حاصل آمیزش الاغ با اسب است و یک انسان باید چقدر احمق و نادان باشد که فرق بین یک اسب را از یک قاطر تشخیص ندهد.و همانطور که غربیها و اروپائیان به این نتیجه ارزشمند رسیده اند که باید یهودبها و قوم بنی اسرائیل را از سرزمین های خود جمع آوری کرده و به صحرای نقب ریختند و برایشان کشوری عزیز بنام اسرائیل ساختند ما شرقی ها هم باید این موجودات رذل و پست و نژادپرستی را که اسم خود را با واژه سید مزین نموده و قوم بی شرف و نژادپرست بنی فاطمه را به صحرای حجاز بریزیم تا بروند و برای خودشان کشوری بپا کنند.غرب خود را از شر یهودیان و قوم بنی اسرائیل با اینکار رهانید و شرق هم باید خود را از شر شیعیان و قوم بنی فاطمه که در تکبر و نژادپرستی و خودبزرگ بینی دست کمی از آنان ندارند برهاند.

 46. پرویز در تاریخ ۲۴ سرطان ۱۳۹۹:

  من که از نوشته های این خانم عفیفه سادات هیچی دستگیرم نشد.فقط این را می دانم که سیدها ثمره تلخ تجاوز اعراب به زنان عجم هستند همانطور که یک قاطر حاصل آمیزش الاغ با اسب است و یک انسان باید چقدر احمق و نادان باشد که فرق بین یک اسب را از یک قاطر تشخیص ندهد.و همانطور که غربیها و اروپائیان به این نتیجه ارزشمند رسیده اند که باید یهودبها و قوم بنی اسرائیل را از سرزمین های خود جمع آوری کرده و به صحرای نقب ریختند و برایشان کشوری عزیز بنام اسرائیل ساختند ما شرقی ها هم باید این موجودات رذل و پست و نژادپرستی را که اسم خود را با واژه سید مزین نموده و قوم بی شرف و نژادپرست بنی فاطمه را به صحرای حجاز بریزیم تا بروند و برای خودشان کشوری بپا کنند.غرب خود را از شر یهودیان و قوم بنی اسرائیل با اینکار رهانید و شرق هم باید خود را از شر شیعیان و قوم بنی فاطمه که در تکبر و نژادپرستی و خودبزرگ بینی دست کمی از آنان ندارند برهاند. و سلام.

 47. علی در تاریخ ۱۰ اسد ۱۳۹۹:

  به احتمال زیاد مغول ها قومی از نژاد ترکند چون خط یکسان اورخون دین یکسان و مناطق زندگی گوک تورک و مغول هم در گذشته یکی بوده ما آزربایجانی ها ترک اوغوز هستیم نه ترک مغول ولی به هرحال ترک ترک است

 48. هاکان در تاریخ ۲۲ اسد ۱۳۹۹:

  واقعا این خرررریت و بیشعوری و حرامزادگی در بین قوم و قبیله حقیره فارس پایانی و تمامی نداره واقعا ادمهایی بی سواد و خرررر تشریف دارن خخخخخخخ اخه اگه مغول تورک هست و در طول اقامت مغولها در ایران ملت اذربایجان را تورک کردن پس چرا تو مشهد و سایر جاهایه ایران و جهان ما شاهد تورک سازی مردمان به طور عمده به دست مغولان نیستیم و یا چرا مغولان به جایه تغیره زبان ملت اذربایجان به مغولی زبان ملت ازربایجان رو به ترکی تغیر دادن مغولان که در مشهد تجاوزات زیادی به زنان و دختران فارس مشهدی و غیره تورک زبان در ایران کردن که تو تاریخ ثبت شده پس چرا کل ایران الان تورک نیست کاش که ما تورکها مغول بودیم اما حیف نیستیم چون الان تو اروپا طبق تحقیقات علمی و ژنتیکی ۳۵۰میلیون اروپایی مستقیما نوادگان چنگیز هستن و نصف اروپا از مغولها هستن شما فارسها چی از نژاد نجس و کثیف افغانها و اشرف و محمود افغان هستید مغولها خوب هستن که ورزشکار فارس ایرانی به زیره کیره مغولها فرار کرد اخه مغولها هزار سال حاکمان و امپراطوران و ابرقدرتهایه جهان و فاتح سه چهارم جهان بودن که این بیان گر قدرت عظیم علمی و سیاسی و نظامی مغولها رو داشته اخه شما فارسها تو طول تاریخ که همش مثل مرغ بودید و همش توسری خور و برده و اسیر و اواره و بی وطن و مثل حالا بی هویت و تشنه تاریخ سازی و هویت قلابی سازی هستید فارسها همیشه تو طول تاریخ مورد تجاوز بودن از اشرف افغان بگیر تا تجاوز مغولان عربها اسکندر اسپانیا و پرتقالیها و تورکها روسها یونانیها ووووووو اخه نمیدونم این فارسها مگه چه پوخی هستن که اینقد دارن گوه گنده تر از دهنشون میخورنن پاسپورت باارزشی دارن ن اقتصاد درست درمونی دارن ن خودشونو کسی ادم به حساب میاره تو دنیا به زبان با ریشه و قوی دارن ن تاریخ ن هویت ن هیچ چیز بابا واقعا این رضاپهلوی خررررر با اون تاریخ قلابی و جعلی چه اعتماد به نفسی داده به این قوم بی هویت و عاریایی گاوپرست و شاش گاوخور فارس حاصل تجاوز عربها به زنان هند هست خخخخخخخ واقعا این اعتماد به نفس فارسها رو خر داشت میگفت من سلطان جنگل هستم

 49. باجلان در تاریخ ۱۰ سنبله ۱۳۹۹:

  ترکها حاکمان بی چون و چرای جهان بوده و هستند و هیچ وقت قوم غیور و دلاور و جنگجو خلق ترک را با کولی های غربتی هندو تاجیک پارس سگ کیردوست و بزدل و حیله گر و خائن به محارم و ناموس خودشان که ازدواج با محارم را افتخار خود می‌دانند و به لواط گری باهم مشهور هستند مقایسه نکنید پارس سگ های بی هویت و مهاجر کولی غربتی وقتی به کیر اوش نام کوروش خیالی خخامنشی افتخار می‌کنند که با خواهر خود ازدواج کرده از انها چه انتظاذی هست قومک بزدل و ناموس فروش و هزار تخمه و ناموس فروش

 50. باجلان در تاریخ ۱۰ سنبله ۱۳۹۹:

  ترکهای قشقایی مهاجمان به ناموس و خاک و خواهر مادر شما بختیاری ها و تاجیک ها هستند فقط میتونید کیرشون را بخورید. خواهر کسه های بی غیرت شما که ادعای عیران را دارید خواهر جتده های ولدزنا ناموس فروش و بزدل و حیله گر و خائن به ناموس و محارم خودتان.. کیر پرستان و کیردوستان بی غیرت تاجیک و پارس سگ ها.. فقط و فقط کیر ترکها را میتونین بخورید با ناموس صادراتی و کاسب کارتان را…. لرهای بی شرف بختیاری شما حتی در شاهنامه خردوسی هم به عنوان کولی از شما یاد شده فعلا شما همون الت دست تاجیک ها بمونین تا رضا پالانی زد دویست هزار زن و دختر و کودک و پسرتان را قتل عام کرد جرات نکردید حرفی بزنید بی شرفهای کسخول حتی اسعد بختیاری و علیمردان خان را کشت نقتان در نیامد… در مورد لباس قشفایی این شما کولی قربتی های بختیاری هستین که دزدی فرهنگی میکنین. وضرب المثل معروف قشقایی ها به کولی و غربتهای بختیاری همین بس کولی لر بیزوم سیکموزونن کیره کن اولمایز

 51. باجلان در تاریخ ۱۰ سنبله ۱۳۹۹:

  اذربایجان یک مکان است و مردم ان ترک زبان و تبار هستند وهرچقدر پان سگ ها پارس کنند هیچ منفعتی برایشان ندارد حتی یک استخوان هم جلو انها نمی اندازیم و فقط میگوییم جیخخخ چیخخخخخخه هوی بیه

 52. ترک در تاریخ ۲۰ میزان ۱۳۹۹:

  گوه نخور

 53. رضا رمضانی هراتی در تاریخ ۲۲ میزان ۱۳۹۹:

  در اصل ایران بزرگ از مرزهای چین تایونان زیر پرچم آرته وتنها ابرقدرت جهان و گهواره تمدن بشری است که مادر و مخترع نظام پادشاهی،شهر نشینی،بهداشت(حمام،استفاده از قاشق و چنگال،…..)عدالت وووو کشوری بنام افغانستان نامی جعلی و ساخته انگلستان است .ما نام اصلیمان آریانا یا ایران باختری که جزو کشور مادر یعنی ایران بزرگ و با پیشینه تمدن بزرگ بشری و گردن فرازان تاریخیم .سیستان و بلوچستان برای ماست و اقیانوس کوروش کبیر(هند)محل جولان نیروی دریایی ما و کشتی های تجاری ما بود و شاخاب پارس در وسط سرزمین ما و کل شبه جزیره عربستان حیاط خلوت ما بود از عمان و شهرهای شمالی عربستان فعلی شهرهای پارس نشین ما بود تا یمن و امتداد ساحل دریای سیاه تااا عراق فعلی و مصر و سوریه… که پس از اسلام آن اقتدار دوباره در حال بدست آمدن بود که با توطئه انگلیس و روسیه دوباره کشور بزرگمان ایران تجزیه و تکه تکه شده از ۶ و نیم میلیون کیلومتر خاک .به تکه های کوچکی مثل ایران و عراق و افغانستان و پاکستان و … تبدیل شد .در ۴۵ سال گذشته که با ساست ظاهر شاه فقید قصد اتحاد دوباره ایران و پاکستان و افغانستان میرفت صورت پذیرد و این سه کشور بنام کنفدراسیون ایران نام بگیرد و ابرقدرت دوباره شود. با توطئه دوباره روسها و انگلیسها ظاهر شاه توسط پسر عمویش و یک توطئه برکنار شد و نخست وزیر پاکستان ترور شد و محمد رضا شاه را در گیر بحرین کردند و این تز از یاد رفت .۴۰ سال هم که ایران در اشغال تازیان .افغانستان مورد اشغال القاعده و طالبان و پاکستان در گیر اشغال عوامل عربستان و تندروهای اسلامی عجیب و غریب و تاجیکستان ضعیف .آذربایجان در گیر جنگ با ارمنستان و….آینده همه این کشورها با اتحاد دوباره ایران بزرگمان را زنده خواهند کرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Mobile Porn Videos Xvideos Porn Deutsche Pornos Video Sex Tube Sex Free Porn Movies Xxx Porn Videos Xnxx Videos Deutsche Porno Tv Xxx Deutsche Tube
Www Com Seksi Sie hat einen Schwanz Skinny Teen Trap Sissy pornos fette frauen Videos Hervorragender Dreier der für uns fickt frau mit 3 brustn