• انتشار: ۲۵ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۲۱ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 7795
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7795

تئوری جبهه مقاومت؛ متحد سازی مردم برای دفاع از خود

دشمن میخواست با مکر و حیله از تجمع باشکوه هواداران جبهه مقاومت در بهسود برای ترسانیدن حکومت مرکزی استفاده کند اما نتیجه برعکس گرفت !

دشمن میخواست با مکر و حیله از تجمع باشکوه هواداران جبهه مقاومت در بهسود برای ترسانیدن حکومت مرکزی استفاده کند اما نتیجه برعکس گرفت !

تئوری جبهه مقاومت متحد سازی مردم برای دفاع از خود در برابر دشمن متجاوز است ، به همین منظور روز جمعه ۲۴ اسد هزاران نفر از سراسر هزار جات در بهسود و در حضور پلیس ، امنیت ، اردوی ملی و قطعه خاص گرد هم آمدند ، میثاق وحدت و مقاومت را امضاء کردند و دست در دست هم دعای وحدت علیه دشمن مکار ، بی رحم و خونریز سر دادند.

جنرال علی پور ( قمندان شمشیر ) فرمانده جبهه مقاومت در این مراسم گفت :

_ جبهه مقاومت یک جنبش و خیزش مردمی ، مستقل ، آزاد و غیر سیاسی است که برای دفاع از مردم تشکیل شده است و خود را بازوی حکومت مرکزی برای تامین حق، عدالت و آزادی می داند ، منبع مالی جبهه مقاومت مردم است و از سوی هیچ نهاد یا گروهی غیر از مردم تمویل نمی‌شود… ما قسم می خوریم که برای دفاع از مردم و تامین امنیت و عدالت تا آخر ایستاد شویم و در آخر یا پیروز شویم و یا در این راه کشته شویم.

جنرال فهیم قائم قمندان امنیه میدان وردک در مراسم چنین سخن گفت:

_ ما توسط امر مستقیم رئیس جمهور غنی برای تامین امنیت شما آمده ایم و خود را خدمت گزار شما مردم می دانیم….!

برید جنرال عبدالرزاق قمندان لوای اردوی ملی نیز طی سخنانی خطاب به مردم و جبهه مقاومت گفت :

_ خداوند به برکت اتحاد زنبور ها ، زهر آنان را تبدیل به عسل کرده است ، اگر ما علیه دشمنان مردم افغانستان متحد شویم محصول آن پیروزی قطعی است … من تحت تاثیر حرکت معنی دار شما در این مجلس با شکوه شده ام و موفقیت این جلسه را به برگزار کنندگان آن تبریک می گویم.

طی تماس تلفنی معین ارشد وزارت داخله ، جنرال مراد علی مراد به مردم اطمینان داد که حامی و همکار مردم در تامین امنیت خویش هستند.

در پایان مراسم، رنجر های اردوی ملی برای بازگردانیدن هواداران جبهه مقاومت به کمک آمدند و آنان را با پرچم های جبهه مقاومت بر پشت رنجر های خود سوار نمودند.

یک مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود گفت :

_ به شورای امنیت و رئیس جمهور گزارش غلطی رسیده بود مبنی بر آنکه جبهه مقاومت قصد دارد ۱۴ هزار نیروی مسلح را علیه حکومت بسیج کند و خوشبختانه معلوم شد که دروغ بوده است ، وقتی حکومت نمی تواند امنیت مسجد ، مراسم و تجمعات را بگیرد، آنان حق دارند که خودشان برای تامین امنیت خانه و کاشانه شان اقدام کنند و این بمعنای دشمنی با حکومت نیست بلکه برداشتن باری از دوش حکومت است و ما بعنوان مسئولان امنیتی از مشارکت مردم برای تامین امنیت خودشان استقبال می کنیم.

نکته :

۱. دشمنان مکار و بی رحم مردم افغانستان از خشونت و افراطی گری در افغانستان بدنبال نفاق ، جدایی و نا امیدی بودند اما نمی دانستند که مکر خداوند بالاتر است ، مردم سلحشور هزاره به یمن حماقت دشمنان خویش هرروز محکم تر و متحد تر میشوند.

۲. مخالفان و وتوطئه گران مردم و جبهه مقاومت میخواستند رئیس جمهور ، شورای امنیت و نیروهای امنیتی را علیه گردهمایی ۲۴ سنبله تحریک کنند اما ناخواسته سبب همبستگی و اعتماد بیشتر میان جبهه مقاومت و نیروهای امنیتی شدند.

نویسنده: دکتر محقق رییس دانشکده طب دانشگاه کابل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *