• انتشار: ۲۲ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۳۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7731
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7731

تأکید معاون رئیس جمهور بر اجرایی شدن تفاهمنامه بین افغانستان و عراق

قبل از ظهر امروز نصیر احمد اندیشه معین وزارت امور خارجه و عبدالجمیل پروانی سفیر افغانستان در عراق، با معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کردند.

قبل از ظهر امروز نصیر احمد اندیشه معین وزارت امور خارجه و عبدالجمیل پروانی سفیر افغانستان در عراق، با معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کردند.

در این دیدار، معین وزارت خارجه از فعالیت های آن وزارت در بخش های مختلف گزارش داده و در زمینه های مختلف از معاون رئیس جمهور کسب هدایت نمود.

دانش معاون رئیس جمهور، بر توجه جدی وزارت امور خارجه به عنوان دستگاه دیپلماسی کشور، برگسترش روابط حسنه میان افغانستان و کشورهای منطقه از جمله کشور عراق تأکید کرد.

به گفته معاون رئیس جمهور، توسعه مناسبات دیپلماتیک افغانستان و عراق در زمینه های مختلف، به خصوص درجهت تبادل تجارب برای تأمین امنیت می تواند پیامد های نیک به همراه داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به موجودیت اماکن مقدسه و زیارتگا ها در کشور عراق، فراهم شدن تسهیلات لازم برای سفر شهروندان افغانستان به آن کشور را ضروری خواند.

دانش به وزارت خارجه هدایت داد که به منظور اجرایی شدن یادداشت تفاهمی که قبلا بین افغانستان و دولت عراق به امضا رسیده است، هیأتی متشکل از نمایندگان با صلاحیت وزارت ها و ادارات مربوطه به عراق سفر نموده و روند اجرایی شدن یادداشت تفاهم بین دو کشور را پی گیری کند.

این را هم بخوانید:  هند: پاکستان را در جهان منزوی می سازیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *