• انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۲۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 14836
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14836

بیش از ۷۰۰ تن در ارتباط با قضایای قاچاق مواد مخدر بازداشت شدند

۵۶۸ قضیه قاچاق مسکرات ومواد مخدر در جریان سال ۱۳۹۶ از سراسر کشور به مرکز عدلی وقضایی مبارزه با مسکرات ومواد مخدر رسیده است.

۵۶۸ قضیه قاچاق مسکرات ومواد مخدر در جریان سال ۱۳۹۶ از سراسر کشور به مرکز عدلی وقضایی مبارزه با مسکرات ومواد مخدر رسیده است.

احمد خالد موحد، سخنگوی این مرکز که امروز در یک نشست خبری دستآورد مرکز عدلی وقضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر را از سال ۱۳۹۶ گزارش می داد افزود که شمار افرادی که درسال گذشته به ظن قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند به ۷۴۱ تن می رسد.

موحد گفت که هشت شهروند ایران، یک شهروند پاکستان، ۵۹ تن از موظفین خدمات عامه و ۲۸ تن از بخش اناث شامل باز داشت شده گان بودند.

به گفته موحد، مدیریت تدقیق، بررسی ولابراتور مرکزعدلی و قضایی به تمام این قضیه ها رسیدگی لازم نموده وبه منظور تحقیقات بیشتر تمام دوسیه ها ومظنونین را به ریاست څارنوالی اختصاصی مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات مواد مخدر فرستاده است.

ریاست څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر در جریان سال ۱۳۹۶- ۵۸۱ دوسیه را در مرحله تحقیق، ۵۸۲ دوسیه را در مرحله ابتدایی، ۳۴۴ دوسیه را درمرحله استیناف و ۲۲۳ دوسیه را در مرحله نهایی مورد بررسی وتحقیق نموده است.

ریاست محکمه ابتداییه مرکزعدلی وقضایی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر در جریان سال گذشته جمعا در مورد ۶۰۵ قضیه اصدار حکم نموده است که در نتیجه به تعداد ۶۷۱ تن به شمول ۷ تن موظفین خدمات ملکی، چهار شهروند خارجی و۲۷ تن از بخش اناث محکوم به مجازات شده اند.

مرکز عدلی وقضایی مبارزه با مسکرات ومواد مخدر در پیوند به ۵۶۸ قضیه قاچاق مواد مخدر در سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۸۹۱ کیلوگرام هیرویین، بیش از ۱۰ هزار کیلوگرام مورفین، بیشتر از ۲۴۴۰۵ کیلوگرام تریاک، ۶۱۳۴۴ گیلوگرام چرس وهزاران کیلوگرام مواد کیمیاوی مایع و جامد ومشروبات الکلی را ضبط کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *