• انتشار: ۱۲ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۵۴ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18114
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18114

بیش از ۴ هزار پاسپورت سیاسی باطل شده است

وزارت امورخارجه می‌گوید که در سه سال گذشته، بیش از چهار هزار پاسپورت سیاسی که به افراد غیرحکومتی توزیع شده بودند، باطل ساخته شده اند.

وزارت امورخارجه می‌گوید که در سه سال گذشته، بیش از چهارهزار پاسپورت سیاسی که به افراد غیرحکومتی توزیع شده بودند، باطل ساخته شده اند.

صبغت احمدی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، می‌گوید که در دوره‌های پیش، این پاسپورت ها به گونۀ بی رویه توزیع می‌شدند و در اختیار برخی از چهره‌هایی‌که در دولت نبودند قرار می‌گرفتند، اما در سه سال اخیر بسیاری از این پاسپورت ها از سوی این وزارت باطل ساخته شده اند.

به نقل از طلوع، وی گفت: «در جریان بیشتر از سه سال اخیر، بیش از چهارهزار پاسپورت سیاسی از سوی وزارت امور خارجه باطل شده اند و ما متهعد استیم که هیچ پاسپورت سیاسی در تضاد با قانون به هیچ کسی تعلق نگیرد.»

بربنیاد آمارهای وزارت امورخارجه، هم اکنون برای ۲۷۷۵ پاسپورت سیاسی، از سوی این وزارت اعتبار داده شده که از این میان، ۱۳۹۲ پاسپورت سیاسی در وزارت امور خارجه برای مأمورین و دیپلمات‌های کشور و همسران شان توزیع شده اند و ۱۳۸۲ پاسپورت سیاسی نیز در اخیتار مقام‌های بلند پایه قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *