• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۱۳ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 17505
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17505

به ۱۰۰ زن در دایکندی وسایل پروسس میوه و سبزی توزیع شد

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، ۱۹ دستگاه ماشین خشک‌کن و وسیله‌ی پروسس میوه و سبزی به صد تن از زنان نادار و بی‌سرپرست در ولسوالی شهرستان این ولایت توزیع کرد.

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، ۱۹ دستگاه ماشین خشک‌کن و وسیله‌ی پروسس میوه و سبزی به صد تن از زنان نادار و بی‌سرپرست در ولسوالی شهرستان این ولایت توزیع کرد.

این وسایل و ماشین‌های خشک‌کن که با هزینه‌ی دو میلیون و ۱۷۴ هزار افغانی از بودجه‌ی انکشافی وزارت زراعت تهیه شده، به منظور افزایش ارزش محصولات زراعتی، شغل‌زایی برای زنان و تقویت اقتصاد خانواده زنان بی‌سرپرست و نادار توزیع شده است.

سیدعبدالواحد فیروزی رییس اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، هنگام توزیع این وسایل و ماشین‌های خشک‌کن گفت که میوه و سبزی پس از برداشت به ارزش اندک در بازار به فروش می‌رود و یا هم اگر فروش نشد، فاسد می‌شود. او افزود که پس از این زنان نادار و بی‌سرپرست با استفاده از ماشین‌های خشک‌کن می‌توانند به سبزی و میوه‌های فروش نشده‌شان را عمر بیشتری ببخشند و حتا در فصل‌های زمستان از آن استفاده کنند. آقای فیروزی گفت زنانی که این ماشین‌های خشک‌کن و وسایل پروسس میوه و سبزی را دریافت کرده‌اند، در زمینه‌ی کاربرد این وسایل و ماشین‌ها آموزش خواهند دید.

این را هم بخوانید:  امضاء شش تفاهمنامۀ کاری در بخش های مختلف میان افغانستان و امارات

در همین حال، یعقوب شفق ولسوال شهرستان، از اقدام ریاست زراعت ولایت دایکندی برای توزیع این وسایل و ماشین‌ها به زنان بی‌سرپرست در ولسوالی شهرستان ابراز قدردانی کرد. او گفت که چنین همکاری‌ها برای رشد زراعت و خودکفایی زنان کمک می‌‌کند. آقای شفق از ریاست زراعت خواست تا چنین کمک‌هایی را به همه‌ی مناطق ولسوالی شهرستان توزیع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *