• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۰۶ ب.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 18402
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18402

به هفت مرکز جمع‌آوری سبزی در هرات وسایل پروسس توزیع شد

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات می‌گوید که به هفت مرکز ذخیره و پروسس سبزیجات در هرات، وسایل پروسس توزیع کرده است.

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات می‌گوید که به هفت مرکز ذخیره و پروسس سبزیجات در هرات، وسایل پروسس توزیع کرده است.

عبدالصبور رحمانی رییس زراعت ولایت هرات هنگام توزیع این وسایل گفت که این وسایل، از سوی برنامه‌ی ملی باغداری و مالداری به این مرکزها توزیع شده است.

در همایش توزیع این وسایل، محی‌الدین سیفی مسوول برنامه‌ی ملی باغداری و مالداری در زون غرب و مدیران بخش سکتور خصوصی، اقتصاد خانواده و نظارت و ارزیابی ریاست زراعت و همکاران دیگر حضور داشتند.

وسایلی که برای این هفت مرکز ذخیره و پروسس سبزیجات توزیع شده، ۲۰ قلم بوده است. دیگ کلان ۲۱ کیلویی، الماری، سفره، کفش، لباس، کف‌گیر، مجمه، جاروب بزرگ، جاروب کوچک، دستگاه پرس، بوتل شیشه‌ای، دستگاه پرس بسته‌های پلاستیکی، سیت کامل چاقو، تخته سبزی خردکن، مخلوط کن، سطل، سبد، میز آشپزخانه، مایع پاک‌کننده، زرورق، لیبل برای بوتل‌ها از جمله‌ی این وسایل است.

هزینه‌ی جمعی این کمک‌ها، ۳۰۴ هزار و ۲۲۰ افغانی است.

هدف وزارت زراعت از ایجاد مرکزهای جمع‌آوری و پروسس سبزیجات برای زنان، اشتغال‌زایی برای خانم‌ها، فراهم‌سازی حق تساوی میان زنان و مردان، آموزش مهارت‌های بسته‌بندی و پروسس سبزیجات به گونه‌ی معیاری، بازاریابی، بلند بردن سطح دانش زراعتی خانم‌ها است تا آنان بتوانند محصولات‌شان را به بهای بلندتر به سوپر مارکیت‌های بزرگ و رستورانت‌ها بفروشند و سود بیش‌تری برای رشد اقتصادشان به دست بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *