• انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۵۷ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 1260
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1260

به زودی دربارۀ توزیع شناسنامه‌های برقی اقدام می‌شود

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه می‌گوید که به زودی دربارۀ توزیع شناسنامه‌های برقی تصمیم گرفته می‌شود.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه می‌گوید که به زودی دربارۀ توزیع شناسنامه‌های برقی تصمیم گرفته می‌شود.

رییس اجراییه کشور که روز گذشته(چهارشنبه ۴ حوت) در مراسم گرامی‌داشت از قیام سوم حوت باشنده‌گان کابل سخن می‌زد، گفت که توزیع شناسنامه‌های برقی خواست اکثریت شهروندان کشور می‌باشد و این مسأله می‌تواند شفافیت انتخابات آینده را تضمین کند.

رییس اجراییه کشور در بخشی از صحبت‌هایش به قیام سوم حوت باشنده‌گان کابل اشاره نمود و از این رویداد به عنوان «نقطۀ عطف در تاریخ جهاد و مقاومت مردم افغانستان» یاد کرد.

همچنان رییس اجراییه کشور، به روح شهدای نامدار و گمنام افغانستان به ویژه شهدای سوم حوت کابل، اتحاف دعا کرد و وعده سپرد که برای حفظ دست‌آوردهای جهاد و آرمان‌های شهدا تلاش و مبارزه می‌کند.

دکتور عبدالله عبدالله در بخش دیگر سخنانش به پروسۀ اصلاحات انتخاباتی به عنوان یکی از تعهدات حکومت وحدت ملی تماس گرفت.

رییس اجراییه کشور گفت که استفاده از کارت‌های رای‌دهی کهنه و فرسوده به هیچ صورت قابل قبول نیست. او همچنان تأکید کرد که باید فهرست دقیق رای دهنده‌گان تهیه شود.

دکتور عبدالله به اتهامات اخیر پاکستان اشاره کرد و گفت که افغانستان هیچ وقت به دنبال جنگ افروزی نیست؛ اما دفاع از تمامیت ارضی و ارزش‌های ملی را فرض می‌داند. ما همکاری‌های نیک و سازنده را با کشورهای همسایه به نفع صلح و ثبات منطقه می‌دانیم و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

دکتور عبدالله عبدالله دربارۀ جمعیت اسلامی افغانستان اظهار داشت: این حزب در تاریخ افغانستان یک تکیه‌گاه برای صلح و ثبات و تعیین سرنوشت مردم افغانستان بوده و نقش تاریخی آن غیرقابل انکار می‌باشد.

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی تاکید کرد: در حال حاضر نیز جمعیت اسلامی یک وزنۀ بزرگ برای تأمین وحدت ملی و عدالت اجتماعی، مبارزه با تروریزم، دولت‌سازی و تقویت دموکراسی در کشور است؛ اما برای حفظ این دست‌آوردها، انسجام و پشتکار در میان رهبران این حزب لازم می‌باشد.

صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه کشور در این مراسم اظهار داشت: تشکیل ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی برای غیرممترکزشدن نظام اولین گام بود؛ اما آخرین گام نیست. تلاش ما برای تحقق نظام پارلمانی ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *