• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۱۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18405
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18405

بهرامی: حمایت مالی‌ ناتو از نظامیان افغان تمدید شد

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی افغانستان گفته است که عضوهای ناتو حمایت مالی‌شان را از نیروهای نظامی افغانستان تا سال ۲۰۲۴ میلادی اعلام کردند.

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی افغانستان گفته است که عضوهای ناتو حمایت مالی‌شان را از نیروهای نظامی افغانستان تا سال ۲۰۲۴ میلادی اعلام کردند.

آقای بهرامی در بروکسل به خبرنگاران گفت که این پشتیبانی مالی مشروط به “آوردن اصلاحات در نهادهای امنیتی، مبارزه بر ضد فساد، شایسته سالاری و حکومت داری خوب” از سوی حکومت افغانستان، خوانده شده است.

وزیر دفاع ملی همچنین گفت که عضوهای ناتو در کنار پشتیبانی از نیروهای امنیتی، روند صلح به رهبری دولت افغانستان و برگزاری انتخابات شفاف، تعهد کردند که مشاوران و آموزگاران نظامی خود را در افغانستان افزایش بدهند.

آقای بهرامی افزون بر خوشبینی از روند صلح با طالبان، گفت که این روند با تمام قوت آن ادامه میابد و دولت افغانستان با اراده قوی آن را دنبال خواهد کرد. او افزود که حکومت از تمام قوت برای بلند بردن قابلیت های رزمی نیروهای امنیتی استفاده خواهد کرد که این نیروها بیشتر به حالت تهاجمی درآیند.

وزیر دفاع ملی در پیوند به مداخله برخی کشورهای منطقه در افغانستان و پشتیبانی آنها از طالبان ابراز نگرانی کرد و از این کشورها خواست که به جای پشتیبانی ازگروه‌هایی که صلح و ثبات در افغانستان را تهدید می کنند، برای رفاه اقتصادی افغانستان و منطقه کار کنند.

همزمان با او، فرمانده ماموریت پشتیبانی قاطع در افغانستان که در نشست وزیران دفاع ناتو دربروکسل حضور یافت، گفت که اهداف اصلی راهبرد جدید امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا کمک افغانستان برای دست یابی به صلح از طریق یک روند سیاسی میباشد.

جان نیکلسن فرمانده ماموریت پشتیبانی قاطع گفت: “اهداف اصلی راهبرد جدید امریکا برای افغانستان، کمک کردن این کشور برای رسیدن به صلح از طریق یک روند سیاسی به رهبری دولت افغانستان است.درکنار اینکه فشارهای نظامی نیز درمیدان های نبرد به مثابه ابزارفشار برطالبان ادامه خواهد داشت، بلند بردن قابلیت های رزمی به ویژه نیروهای هوایی و نیروهای ویژه افغانستان ازاهداف دیگراین راهبرد ما در این کشور است اما درکل نتایج مثبت این رهبرد زمانگیرخواهد بود”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *