• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۵۹ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13548
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13548

بسته بودن شاهراه کابل-قندهار غزنی را نیمه تعطیل کرده است

بسته بودن شاهراه کابل – قندهار وارد چهارمین روز شده است که در نتیجه‌ی آن هزاران مسافر و موترهای باربری در دو طرف گیر افتاده اند. شهروندان غزنی از وضعیت به وجود آمده نگران اند، بازارها و دکان‌ها بسته اند و شهر تقریبا به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

حضور سربازان ارتش در سطح شهر نسبت به روزهای عادی بیشتر شده است. شهروندان غزنی از حکومت مرکزی می‌خواهند که این مشکل را از راه‌های گفت‌وگو حل کنند.

حکومت محلی می‌گوید، هیئت حقیقت‌یابی به ریاست جنرال محمد زمان فرمانده پولیس غزنی به ولسوالی قره‌باغ فرستاده شده است. به گفته‌ی فرمانده پولیس غزنی، این هیئت افرادی را که در سازماندهی این رویداد دسته داشته اند شناسایی کرده است.

مسوولان دفتر رسانه‌های والی غزنی نیز می‌گوید که برای بررسی رویدادهای قره‌باغ، هیئتی از کابل به غزنی رسیده و کار بررسی را شروع کرده است؛ اما معترضان می‌گویند تا وقتی که دولت خواسته‌های آنان را قبول نکند، این اعتراض‌ها ادامه خواهد داشت.

به گفته‌ی معترضان پولیس یکی از خیمه‌های دادخواهی آنان را  در منطقه‌ی پل حیدرآباد آتش زده و سه نفر از معترضان را نیز مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

اعتراض‌ها زمانی بالا گرفت که اهالی دهکده‌ی شیرآباد مدعی شدند که افرادی در لباس پولیس محلی به این دهکده حمله کردند، دو نفر را کشتند و دو نفر دیگر را با خود برده اند. گفته می‌شود این مشکلات، به دلیل اختلاف‌ها بر سر تقسیم آب بین دهکده‌های شیرآباد و نیخته به وجود آمده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *