• انتشار: ۲۰ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۳۳ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 24452
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=24452

بزودی کارگران افغانی به عربستان و امارات اعزام می شوند

مسئولان وزارت کار و أمور اجتماعی کشور اعلام کردند که هزاران کارگر به شکل قانونی به کشورهای خارجی فرستاده می شوند

مسئولان وزارت کار و أمور اجتماعی کشور اعلام کردند که هزاران کارگر به شکل قانونی به کشورهای خارجی فرستاده می شوند.

به گزارش برچی نیوز،فیض‌الله ذکی، وزیر کار و امور اجتماعی کشور با اعلام استراتژی این وزارت گفته که به زودی توافقنامه ای برای اعزام کارگر میان عربستان و افغانستان امضا می‌شود. پیش از این افغانستان با امارت متحده عربی توافقنامه‌ ای را برای اشتغال کارگران کشور در امارات امضاء کرده بود که بر اساس آن قرار است در سال آینده ۲۵۰۰ کارگر به امارات بروند.

آقای ذکی افزوده که «استراتیژی ملی مهاجرت کار» زمینه اشتغال کارگران ماهر و مسلکی را در خارج از کشور مهیا می‌سازد. این استراتژی درحالی اعلام شده که پیش از این کارگران افغان با گذرنامه‌های کشورهای همسایه به کشور سوم می‌رفتند.

مسئولان وزارت کار و امور اجتماعی مشخص نکرده‌اند که افراد که  بر اساس این استراتژی به دیگر کشورها می‌روند، در چه زمینه‌هایی مشغول خواهند شد.

به نوشته افق،از طرفی هم آمارهای رسمی حکومت نشان می‌دهد که در حال حاضر نزدیک به ۲ میلیون نفر واجد شرایط کار در کشور بیکار اند و هر سال ۴۰۰هزار نفر به شمار کارگران در کشور افزوده می‌شود.

بحران بیکاری به دلیل ادامه جنگ در کشور همچنان ادامه دارد و سالانه هزاران تن از جوانان به کشورهای همسایه، از جمله ایران و پاکستان و دیگر کشورهای مهاجرت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *