• انتشار: ۱۳ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۲۰ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8440
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8440

بریتانیا بر ادامه همکاری‌های نظامی و سیاسی‌اش با افغانستان تاکید کرد

یک وزیر ارشد بریتانیا در دیدارش با رییس جمهور غنی بر تعهد کشورش در ادامه همکاری‌ها در بخش نظامی، سیاسی و توسعه‌یی تاکید کرده است.

یک وزیر ارشد بریتانیا در دیدارش با رییس جمهور غنی بر تعهد کشورش در ادامه همکاری‌ها در بخش نظامی، سیاسی و توسعه‌یی تاکید کرده است.

مارک فیلد، وزیر دولت بریتانیا در امور خارجه هفته روان در یک سفر دو روزه‌اش به افغانستان، با رییس جمهورغنی گفت: “ما در همکاری نزدیک با دولت افغانستان کار می‌کنیم و به کمک‌های نظامی، توسعه‌یی و سیاسی خود به آنکشور ادامه می‌دهیم”.

این مقام بریتانایی همچنان، راه حل سیاسی را ، کلیدی برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان عنوان کرده از روند اصلاحات در سکتور امنیتی، مبارزه با فساد و انتخابات رضایت نشان داده است.

در خبرنامه ارگ نیز آمده است که در دیدار مقامهای دوکشور در مورد راهبرد امریکا، انتخابات آینده و تجارت منطقه‌یی گفتگو شده شده است.

در این سفر، آقای مارک فیلد، با فرید حمیدی، لوی څارنوال افغانستان نیز دیدار داشته و در مورد کارکردهای مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد این اداره که به حمایت مالی و تخنیکی بریتانیا ایجاد شده است، گفتگو کرده است.

آقای فیلد در دیدارش با حکمت کرزی، معین وزارت امور خارجه افغانستان در مورد مسایل منطقوی و صلح نیز گفتگو کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *