• انتشار: ۲۱ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۰۶ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 20629
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20629

برگزاری نشست سه‌جانبه‌ی افغانستان، هند و ایران،در کابل

نشست سه‌جانبه‌ی افغانستان، هند و ایران در کابل برگزار شد. حکمت‌خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه به نمایندگی از افغانستان، ویجی گوکهالی به نمایندگی از هند و عباس عراق‌چی به نمایندگی از ایران در نشست سه‌جانبه‌ی کابل شرکت داشتند.

 به گزارش برچی نیوز، نشست سه‌جانبه‌ی افغانستان، هند و ایران در کابل برگزار شد. حکمت‌خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه به نمایندگی از افغانستان، ویجی گوکهالی به نمایندگی از هند و عباس عراق‌چی به نمایندگی از ایران در نشست سه‌جانبه‌ی کابل اشتراک داشتند.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی وزارت خارجه روز سه‌شنبه  (۲۰ سنبله) در  یک نشست خبری‌ گفت که نمایندگان سه کشور افغانستان، ایران و هند در پیوند به مسائل همکاری‌های اقتصادی به ویژه در بندر چابهار، بلندبردن سطح همکاری‌ها در بخش مبارزه با ترویسم و مواد مخدر و هم‌چنان حمایت ایران و هند از پروسه‌ی صلح به رهبری افغانستان بحث کردند.

پیش از این در روابط افغانستان و ایران بر سر حق‌آبه‌ی هیرمند اختلاف‌هایی به وجود آمده بود. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه‌ی ایران در یک مصاحبه‌ی تلوزیونی‌اش افغانستان را تهدید کرده بود که اگر افغانستان حق‌آبه‌ی ایران را ندهد، کشورش به عمل متقابل دست خواهد زد و افغانستان را تحت فشار سیاسی قرار خواهد داد. حرف‌های تهدیدآمیز ‌وزیر خارجه‌ی ایران با واکنش‌های تند شهروندان افغانستان روبه‌رو شد. نجیب آقا فهیم، وزیر دولت افغانستان در امور رسیدگی به حوادث، در واکنش به گفته‌های وزیر خارجه‌ی ایران در صفحه‌ی فیس‌بوکش نگاشته بود: «جواد ظریف گاهی ظرافت‌های دیپلماتیک را فراموش می‌کند.»

به گفته هشت صبح، آگاهان سیاسی به این باور اند که حضور هند در نشست سه‌جانبه‌ی افغانستان، ایران و هند‌ می‌تواند برای بهتر شدن روابط افغانستان با ایران موثر باشد. ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *