• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۱ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13589
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13589
احترام وزیر داخله به حقوق شهروندان

برمک از مردی که توسط پلیس لت و کوب شده بود معذرت خواهی کرد

ویس احمد برمک در یک اقدام کم پیشینه امروز از یک مرد فروشنده‌ در قلعه‌ای فتح الله معذرت خواهی کرد که چند روز پیش، از سوی پولیس در جریان گذشتن وزیر داخله از آن مسیر لت و کوب شده بود.

این دست اقدامات در گذشته کمتر از سوی مقام های دولتی مشاهده شده است. افراد قدرت مند در کابل، همواره افراد غیر نظامی و عادی را در مناطق مختلف لب و کوب کرده و هیچ گونه رسیده‌گی به آن صورت نگرفته است.

به تازه‌گی یک مجری تلویزیون طلوع نیوز نیز ادعا کرده است که محافظان محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری او و برادرش را لت و کوب کرده است. ادعای که تنها با واکنش شماری از افراد در شبکه‌های  اجتماعی خلاصه شد.

پیش از این نیز اعضای شبکه اصلاح و تغییر برای چندین روز با محافظان آقای دانش مشکل داشتند و یکی از افراد از سوی محافظان معاون دوم لت و کوب شده بود.

در گذشته نیز محافظان بیشتر از وکلای قدرت مند هر از گاهی افراد عادی را به گلوله بسته و سربازان پولیس را در مقابل چشمان مردم لت و کوب کرده اند. برخی از این نمایندگان مجلس از این کار محافظان شان عذر خواهی کردند اما شماری بی خیال رویداد شده اند.

آنچه امروز وزیر داخله انجام داده است برای خیلی‌ها یک اقدام عالی و مسوولیت پذیری قدرت مندان و مقامات ارشد دولتی عنوان شده است.

عکس های از وزیر داخله امروز در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسیده است که او در حالت گفتگو با مردی نشان می‌دهد که چند روز پیش از سوی پولیس لت و کوب شده بود.

این در حالیست که بی توجهی و برخورد خشن قدرت مندان و یا محافظان آنها با مردم عادی، همواره سبب ایجاد فاصله میان مردم و مقام های ارشد حکومتی شده است و در مواردی افراد عادی جامعه پس از لبت و کوب شدن از سوی وابسته‌گان افراد قدرت مند، تهدید نیز گردیده اند.

فعالان مدنی همواره تأکید دارند که باید مقام های ارشد حکومت، مسوولیت پذیر باشند و فرهنگ عذر خواهی در میان رده‌های بالای حکومت ترویج گردد تا اعتماد مردم نسبت به حکومت بیشتر گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *