• انتشار: ۱۸ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۵۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 5046
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5046

برخی از کشورهای منطقه آگاهانه با مافیای مواد مخدر همکاری می‌کنند

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری می‌گوید که برخی از کشورهای منطقه و جهان به صورت آگاهانه با مافیای مواد مخدر همکاری می‌کنند.

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری می‌گوید که برخی از کشورهای منطقه و جهان به صورت آگاهانه با مافیای مواد مخدر همکاری می‌کنند.

آقای دانش، امروز(یکشنبه، ۱۸سرطان) در نشست تجلیل از روز همبستگی جهانی مبارزه با مواد مخدر و آغاز هفته بسیج مبارزه با مواد مخدر، گفت تلاش‌های حکومت افغانستان در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکنون نتیجه‌ی مطلوب نداده است.

آقای دانش تاکید کرد که مواد مخدر، اعتبار و حیثیت جهانی افغانستان را بیش از هر مسأله دیگر خدشه دار ساخته است.

وی بیان داشت که  مواد مخدر با مافیای داخلی و خارجی پیوند مستقیم داشته و باعث بلند رفتن گراف جرایم مخصوصا جرایم سازمان یافته و سنگین می‌شود.

آقای دانش تاکید کرد که فقدان امنیت و منازعه‌ی مسلحانه در کشور و حضور پایدار تروریزم بین المللی از مهم ترین عوامل توسعه مواد مخدر در افغانستان است.

وی گفت:« شعارهای ایدئولوژیک در افغانستان تنها یک پوشش برای اقدامات مجرمانه و مافیایی است. در پشت چهره تروریسم کسانی قرار دارند که از ناحیه کشت و تولید مواد مخدر سود می برند و با کمال تأسف در این راستا برخی از کشورهای منطقه و جهان نیز نقش فعال دارند و در یک همدستی آگاهانه با مافیای جهانی همکاری می کنند.»

این را هم بخوانید:  رفت و آمد موترسایکل در «جلال آباد» ممنوع اعلام شد

به نقل از اطلاعات روز، معاون دوم ریاست‌جمهوری تاکید کرد که جنگجویان مخالف دولت، بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر و حامیان کشت و تولید مواد مخدر هستند و به همین جهت امنیت افغانستان با مواد مخدر گره خورده است.

وی گفت در کنار عامل تداوم جنگ و خشونت در افغانستان، تقاضای بازار جهانی برای مواد مخدر، حضور مافیای بین المللی، عدم همکاری ها و هماهنگی های لازم منطقه‌ی و بین المللی و همچنین فقر عمومی مردم مخصوصا دهقانان عوامل دیگری توسعه‌ی مواد مخدر در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *