• انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۱۴ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 7457
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7457

برای جنگ و صلح آماده‌ایم

در حالی که پس از اعلام استراتژی جدید امریکا در افغانستان فرمان اعزام نیروهای بیشتر نیز به این کشور صادر شده، اشرف غنی خطاب به مخالفان مسلح گفت که حکومت وحدت ملی برای جنگ و صلح آماده است.

در حالی که پس از اعلام استراتژی جدید امریکا در افغانستان فرمان اعزام نیروهای بیشتر نیز به این کشور صادر شده، اشرف غنی خطاب به مخالفان مسلح گفت که حکومت وحدت ملی برای جنگ و صلح آماده است.

اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان در سفر به ولایت ننگرهار اظهار داشت: دولت وحدت ملی برای برقراری صلح و یا ادامه جنگ آماده است.

غنی در دیدار از قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در ولایت «لغمان» گفت که نیروی هوایی افغانستان بزودی نسبت به گذشته دو برابر تجهیز می‌شوند.

از سوی دیگر، رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز چند روز پیش به مخالفان مسلح دولت هشدار داد که فرصت کمی برای پیوستن به صلح دارند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان در پیامی از مخالفان مسلح خواست تا دست از جنگ بردارند و به روند صلح بپیوندند زیرا فرصت کمی برای پیوستن به صلح دارند.

پیش از این نیز جنرال «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان با اشاره به تقویت نیروی هوایی افغانستان تصریح کرده بود: دشمن در میدان جنگ هرگز برنده نخواهد شد و گزینه‌ای جز مصالحه نخواهد داشت.

این را هم بخوانید:  تیم ملی افغانستان حامی مالی خود را از دست داد

گفتنی است که امریکا برای افزایش توانایی نیروی هوایی افغانستان بودجه ۷ میلیارد دالری تخصیص داده تا سبب برتری حکومت افغانستان در مبارزه با طالبان شود و این گروه را به پذیرش توافق سیاسی مجبور کند.

جنرال فیلیپ استورات از فرماندهان ماموریت «حمایت قاطع» که وظیفه مشاوره به نیروی هوایی افغانستان را بر عهده دارد، درباره بودجه تخصیص داده شده گفت که این اقدام برتری غیرمتقارنی را برای نیروهای امنیتی افغان علیه گروه‌های شبه‌نظامی بوجود می‌آورد تا بن‌بست نظامی در افغانستان شکسته شود.

بودجه ۷ میلیارد دالری قرار است در برنامه‌ای چهار ساله و با هدف آموزش خدمه پرواز و تکنسین‌های برای تعمیر و نگهداری نیروی هوایی افغان و افزایش شمار ناوگان هوایی مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *