• انتشار: ۲ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۳۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10752
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10752

بدون پذیرفتن ریسک نمی‌توان به پیش گام برداشت

عبدالله عبدالله آمادۀ کامل خویش را به همکاری و کمک با اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان ابراز داشت و گفت که کار شما ارتباط مستقیم با زندگی روزمرۀ مردم دارد و می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی شهروندان تأثیر بگذارد.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه پس از چاشت امروز (شنبه، ۲ جدی) در دفتر کارش در قصر سپیدار، با اعضای بورد اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان، دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، اعضای اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان، ابراز داشتند که اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان به‌گونۀ منظم جلسات و نشست‌های خویش را برگزار می‌کند و آمادۀ خدمت به سکتورهای خصوصی و عامۀ افغانستان می‌باشد.

اعضای اتاق تجارت بین‌المللی ضمن اشاره به طرح‌های شان در خصوص اصلاح نظام سرمایه‌گذاری و مالی کشور گفتند که ما باورمند هستیم که اگر پالیسی‌ها به درستی تطبیق شود، ناامنی مانع توسعۀ اقتصادی شده نمی‌تواند.

در این نشست، نمایندۀ اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان، خواستار عضویت این نهاد در کمیتۀ سکتور خصوصی و کمیتۀ اقتصادی‌ شورای وزیران گردید.

رییس اجراییه کشور پس از شنیدن سخنان اعضای اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان، گفت که اعضای اتاق تجارت بین‌المللی تا کنون قدم‌های اساسی را برداشته‌اند و نقش این نهاد در زمینۀ بهبود وضعیت اقتصادی، بهبود سرمایه‌گذاری و اعتبار افغانستان در سطح جهانی برجسته است.

عبدالله عبدالله آمادۀ کامل خویش را به همکاری و کمک با اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان ابراز داشت و گفت که کار شما ارتباط مستقیم با زندگی روزمرۀ مردم دارد و می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی شهروندان تأثیر بگذارد.

رییس اجراییه کشور با اشاره به فرار سرمایه‌ و نخبه‌گان کشور خاطرنشان ساخت که وقتی مردم متوجه می‌شوند که تجاران و سرمایه‌گذاران کشور به سرمایه‌گذاری و کار در داخل می‌پردازند، به آینده امیدوار می‌شوند.

رییس اجراییه کشور اضافه کرد که فعالیت در تمام زمینه‌ها با ریسک و چالش همراه است و بدون قبول خطر و چالش نمی‌توان به پیش گام برداشت.

عبدالله عبدالله از اعضای اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان خواست که از یافته‌ها و تجربیات‌ خویش در داخل کشور استفاده کرده و دولت نیز متعهد به گرفتن نظریات و طرح‌های شما در حوزۀ مالی و اقتصادی است.

رییس اجراییه کشور در پایان به عضویت اتاق تجارت زنان افغانستان در کمیتۀ سکتور خصوصی و کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران موافقت کرد و به مسوولان هدایت داد تا زمینۀ حضور نماینده‌گان اتاق را در جلسات آتی فراهم سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *