• انتشار: ۱۳ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۴۴ ب.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 18198
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18198

با روش جدید فروش مواد مخدر در افغانستان آشنا شوید!

فروشندگان مواد مخدر، معتادین را از ولایاتی‌که تجمع آن‌ها زیاد است به دیگر ولایات انتقال می‌دهند تا برای خود مشتری پیدا کنند.

انتقال معتادین سبب تجارت پُر رونق فروشندگان مواد مخدر در بامیان شده‌است.

با گرم شدن هوا تعداد معتادین در ولایت بامیان افزایش پیدا کرده که این افزایش باعث نگرانی مقامات محلی بامیان شده‌است.

فروشندگان مواد مخدر، معتادین را از ولایاتی‌که تجمع آن‌ها زیاد است به دیگر ولایات انتقال می‌دهند تا برای خود مشتری پیدا کنند.

به نقل از رادیو آزادی، آقا حسین نظری نیکپای رئیس مبارزه با مواد مخدر بامیان می گوید: “من بارها این نگرانی را همراه دولت و رسانه‌ها شریک ساختم. اعتیاد در بامیان با سرعت خیلی زیاد رو به رشد است که حتی زنان و اطفال را نیز شامل ساخته‌است. در این اواخر فروشنده‌گان مواد مخدر یک روش جدید را برای رونق تجارت نامشروع‌شان و پیدا کردن مشتری بیشتر آغاز کرده‌اند. این فروشنده‌گان معتادین را از کابل و دیگر ولایات به بامیان انتقال می‌دهند. به نحوی گفته می‌توانیم که حالا یک بازار جدید برای خرید و فروش معتادین نیز باز شده‌است که این کار توسط زورمندان، قاچاقبران و خورده فروشان مواد مخدر انجام می‌شود.”

این معتادین با وعدۀ دسترسی به مواد ارزان‌تر و با کیفیت بهتر بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از کابل و دیگر ولایات به مرکز بامیان و ولسوالی‌های این ولایت انتقال داده می‌شوند.

نیکپای می گوید: “بامیان همجوار است با ولایاتی‌که در آن‌جا تولید مواد مخدر صورت می‌گیرد و متأسفانه بامیان در مسیر ترانزیت مواد مخدر از جنوب به شمال و از شمال به جنوب کشور قرار دارد. به همین دلیل مواد مخدر بسیار به آسانی در دسترس مردم قرار می‌گیرد. حتی گفته می‌توانیم که مواد مخدر در این‌جا از کابل ارزان‌تر است. مواد مخدر از مسیرهای میدان وردک، پروان، دایکندی، غور و کابل به این ولایت می‌آید، مخصوصاً از مسیر ولسوالی میرامور ولایت دایکندی به ولسوالی ورس ترانزیت مواد مخدر بسیار زیاد است که باعث شده تعداد زیادی از مردم این ولسوالی معتاد به مواد مخدر شوند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *