• انتشار: ۳۱ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۱۹ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 4070
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=4070

بازی امریکا با سرنوشت منطقه و جهالت و خودفراموشی کشورهای منطقه

درگزارش ها آمده است که ایالات متحده امریکا مدعی مبارزه با تروریزم، مدافع حقوق بشر و پرچمدار آزادی و دموکراسی درجهان، بدنبال بحران آفرینی کاذب و برنامه ریزی شده میان عربستان و قطر، ۱۱۰ میلیارد و ۱۲ میلیارد دالر تسلیحات نظامی خود را به فروش رسانده است….

درگزارش ها آمده است که ایالات متحده امریکا مدعی مبارزه با تروریزم، مدافع حقوق بشر و پرچمدار آزادی و دموکراسی درجهان، بدنبال بحران آفرینی کاذب و برنامه ریزی شده میان عربستان و قطر،  ۱۱۰ میلیارد و ۱۲ میلیارد دالر تسلیحات نظامی خود را به فروش رسانده است….

درفریب و نیرنگ دیگر جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا که اخیرا اختیارات لازم برای تعیین تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان را از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دریافت کرده، گفته است که دولت ترامپ “اشتباهات گذشته” را در افغانستان تکرار نخواهد کرد.

وی با تاکید بیان داشته است که امریکا اجازه نخواهد داد که افغانستان دوباره به “پناهگاه‌های امن تروریست‌ها تبدیل شده، امنیت ملی آمریکا و متحدانش را تهدید کند.”

این درحالی است که درسال ۲۰۰۱ رهبران امریکا از اشتباهات خود درباره افغانستان، یعنی فراموشی افغانستان و رها ساختن آن در کام تروریسم و افراطیت اظهار پشیمانی نموده و تاکید ورزیدند که امریکا دیگر چنین اشتباهی را مرتکب نخواهد شد!اما امروز پوشیده نمانده است که درپی تقویت روزافزون گروه های تروریستی در منطقه، سازمان های استخباراتی امریکا و انگلیس کاملا فعال بوده و از آنان حمایت همه جانبه می نمایند.

این را هم بخوانید:  روسیه: آمریکا اگر نتواند با طالبان به نتیجه ای برسد این بار باید با رسوایی خاک افغانستان ترک کند

واقعیت امر آنست که عامل اصلی بحرانی که منطقه و کشور را دربرگرفته است در جهالت و بیگانه پروری خود ما نهفته است. این ما هستیم که از تجارب و رویدادهای تاریخی نمی آموزیم. حافظه تاریخی خود را کاملا از دست داده ایم. هویت انسانی و تاریخی خود را فراموش کرده ایم. وضعیت تاسفباری که منطقه را در برگفته است دقیقا در بی کفایتی و بیگانه پروری سیاست مداران و حکومتگران حاکم ریشه دارد. تا هنگامی که ملت های منطقه و از جمله مردم افغانستان نسبت به خودارادیت ملی آگاهی نیابند، و چشم به سیاست های بیرونی داشته باشند و از پی بازیگران و سیاست مداران مزدور و پروژه ساز روان باشند، هرگز در سرنوشت شان تغییر مثبت پیش نخواهد آمد.

 

شکور اخلاقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *