• انتشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۱۶ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14213
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14213

بازداشت یک گروه ۵ نفره تروریستی در کابل

امنیت ملی یک شبکه پنج نفری تروریستی را در ولایت کابل بازداشت کرد. این اداره گفته است که نیروهای قطعات خاص امنیت ملی، در یک عملیات ویژه یک شبکه خطرناک پنج نفری تروریستی را در کابل بازداشت کرد اند.

در خبرنامه امنیت ملی آمده است که وظیفه این گروه، شناسایی و ترور نیروهای امنیتی در کابل به ویژه در حوزه پنجم امنیتی این شهر بوده است.

در خبرنامه امنیت ملی از این افراد به نام‌های نیاز محمد فرزند عبدالاحد، محمد آغا فرزند سلطان عزیز، محمد نسیم فرزند شیرخان، محمد زمان فرزند جنت گل و حبیب الله فرزند عبدالعزیز یاد شده است.

امنیت ملی گفته است که این افراد اعتراف کرده اند که توسط قاری خالد یک تن از قوماندانان گروه تروریستی طالبان در قریه کهنه خمار ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک، هشت ماه قبل به گروه طالبان جذب گردیده و برای شان وظیفه داده شد بود تا افراد نیروهای امنیتی را شناسایی نموده و با استفاده از ماین‌های مقناطیسی و تفنگچه خفه‌کن دار، ترور کنند.

چندی پیش نیز یک مرکز بزرگ گروه داعش در این حوزه از سوی امنیت ملی در منطقه قلعه واحد خان کشف گردید. از آن مرکز، هشت واسکت انتحاری و مقدار زیادی سلاح های مختلف سبک و سنگین نیز به دست نیروهای امنیت ملی افتاد.

این را هم بخوانید:  انتقادها از حضور «امرالله صالح» در نشست‌های رسمی حکومت

امنیت ملی گفته بود که حمله گروهی به فرقه ۱۱۱ کابل که در آن یازده سرباز کشته شدند، نیز از همین مرکز سازماندهی گردیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *