• انتشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۰۷ ق.ظ
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 890
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=890

بارش سنگین برف و رخصتی عمومی در سراسر افغانستان

وزارت کار و امور اجتماعی روز یکشنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت که به دلیل «بارش برف سنگین و عدم رسیدگی به ادارات»، سراسر کشور تعطیل است.

وزارت کار و امور اجتماعی اعلام کرد که به دلیل بارش سنگین برف و دسترسی دشوار کارکنان به ادارات، امروز (یکشنبه) سراسر کشور تعطیل عمومی است.

وزارت کار و امور اجتماعی روز یکشنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت که به دلیل «بارش برف سنگین و عدم رسیدگی به ادارات»، سراسر کشور تعطیل است.

افغانستان از ۳ روز پیش تاکنون شاهد بارش سنگین برف و باران در سراسر کشور است و از ۵۰ سانتی متر تا ۲۵۰ سانتی متر در اغلب مناطق از جمله کابل پایتخت برف باریده است.

در سالنگ که در شمال کابل قرار دارد، بیش از ۲۵۰ سانتی متر برف باریده و مسیرهای آن و مناطق اطراف آن به برخی مناطق همجوار مسدود شده است.

بارش برف در مناطق مرکزی پایتخت به ۳۰ سانتی متر رسیده و هم اکنون نیز برف در حال باریدن است.

این ضرب المثل در میان مردم کابل مشهور است که می گویند «کابل بی زر باشد بی برف نباشد» و بارش سنگین برف، شادی و خوشحالی مردم را به دنبال دارد، اما جان باختن ده ها تن بر اثر سرما و بارش برف در مناطق مختلف افغانستان، بسیاری از خانواده ها را داغدار و متاثر کرده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده در ولایت های «هرات»، «بدخشان»، «فراه»، «جوزجان» و دیگر مناطق کشور ۶۰ نفر بر انثر سرمای شدید و بارش برف جان خود را از دست داده اند و ده ها تن دیگر نیز آسیب دیده اند و همچنین صدها هکتار زمین بر اثر سیلاب تخریب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *