• انتشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۷:۳۰ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18582
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18582

ایزدیار: حکومت از بررسی پروندۀ ۱۲جوزا سر باز زده است

ایزدیار گفت: «خانواده‌های شهدا دو گزینه را در پیش دارند؛ یکی این که به مراجع حقوقی جهانی مراجعه بکنند دوم از کسانی که متهم استند خودشان انتقام بگیرند.»

محمد علم ایزدیار، معاون اول مجلس سنا در نخستین سالروز تظاهرات مرگبار دوازدهم ماه جوزا که در آن پسرش نیز کشته شد، می‌گوید که حکومت از بررسی پروندۀ این رویداد سر باز زده است.

وی هشدار می‌دهد که اگر عاملان قتل سالم ایزدیار، پسرش و نیز کسانی‌که مراسم خاک‌سپاری سالم را آماج حملۀ انتحاری قرارداد، به کیفر نرسند، خود انتقام خواهند گرفت.

ایزدیار گفت: «خانواده‌های شهدا دو گزینه را در پیش دارند؛ یکی این که به مراجع حقوقی جهانی مراجعه بکنند دوم از کسانی که متهم استند خودشان انتقام بگیرند.»

خانواده‌های جان باخته‌گان این رویدادها نیز می‌گویند که ظاهراً کمیسیون‌هایی که برای بررسی این رویدادها ایجاد شدند، تا کنون در پیوند با این رویدادها کسی به کیفر نرسیده است.

احمدضیا مسعود، معاون جمعیت اسلامی، رییس جمهورغنی را متهم می‌سازد که دستور داده بود تا بر معترضان تیراندازی شود.

وی گفت: «رییس حکومت وحدت ملی قاتل این جوانان ما است و باید محاکمه شود.»

این گفته‌های آقای مسعود، با واکنش تند فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا رو برو شد: «اگر اشرف غنی را قاتل بسازیم و یا قاتل باشد، شما می‌دانید که من نه به اشرف غنی رأی داده ام و نه برای شان کمپاین کرده ام؛ کاندید ما استاد سیاف بود و در دور دوم به داکتر عبدالله رأی دادم، اگر تقلب هم بود شما کردید اگر نظام تقلبی را آوردید شما آوردید اگر این نظام قاتل هم بود شما در قتلش شریک بودید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *