• انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۲۹ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 1086
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1086

ایجاد روابط میان طالبان و روسیه=کیش و مات امریکا

وزیر عدلیه سابق طالبان گفت که در سه سال گذشته، طالبان برای اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان برای ایجاد روابط با روسیه تلاش کرده است

وزیر عدلیه سابق طالبان گفت که در سه سال گذشته، طالبان برای اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان برای ایجاد روابط با روسیه تلاش کرده است.

سید محمد اکبر آغا یکی از مقامات سابق طالبان، به روزنامه مورد حمایت کرملین به «کومسومول اسکایا پراودا»، گفت که طالبان برای مقابله با تهدید امریکا در منطقه به دنبال ایجاد روابط سیاسی با روسیه است.

وی افزود: طالبان در سه سال اخیر بارها از روسیه تقاضا کرده تا با نمایندگان این گروه در دفتر سیاسی آن‌ها در قطر ملاقات کند.

اکبر آغا مدعی شد که در ازای حمایت روسیه از طالبان، مسکو از جنگجویان این گروه انتظار دارد تا امنیت مرزهای روسیه را تأمین کنند.

وزیر عدلیه سابق طالبان اظهار داشت که اگرچه که روسیه اهداف استراتژیک خود را دارد اما طالبان نیز اهداف خود را دارند.

رئیس شورای راه نجات افغانستان ضمن تفاوت قائل شدن میان طالبان و داعش مدعی شد که داعش توسط امریکا به عنوان بخشی از سیاست “تفرقه بینداز و حکومت کن” ایجاد شده است.

وی افزود: این سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن در عراق برای جدایی میان اهل سنت و تشیع اجرایی شد اما ما هیچگاه چنین مشکلی در افغانستان نداشتیم و در آینده هم نخواهیم داشت.

اکبر آغا هشدار داد که گروه داعش از مزدوران خارجی مانند قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان و روسیه و آن‌هایی که از طالبان شکست خوردند، تشکیل شده و آن‌ها با هدف آسیاسی مرکزی به دنبال بی‌ثبات کردن منطقه و تهدید مرزهای روسیه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *