• انتشار: ۲۰ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۱۷ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8670
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8670

اگر نامزدوزیران وارد معامله با وکلا شوند، نامزدوزیری آنان لغو می‌شود

رییس جمهور غنی به نامزد وزیران هشدار داده که اگر برای گرفتن رای اعتماد با اعضای مجلس نمایندگان وارد معامله شوند، از نامزدی حذف می‌شوند.

رییس جمهور غنی به نامزد وزیران هشدار داده که اگر برای گرفتن رای اعتماد با اعضای مجلس نمایندگان وارد معامله شوند، از نامزدی حذف می‌شوند.

شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگویی ریاست جمهوری خبرداده است که رییس جمهور در نشست کابینه، گفته است که اگر نامزدوزیران برای گرفتن رای اعتماد از اعضای مجلس دست به معامله بزنند، نامزدوزیری آنان به وزارت مربوطه لغو می‌شود.

در مجلس نمایندگان نیز حرف و حدیث‌هایی در باره‌ی وضعیت ناگوار در وزارت خانه‌هاست. عبدالستار درزابی، نماینده مردم جوزجان در نشست امروز گفت که در روند گزینش افراد در وزارتها، تعصب صورت می‌گیرد و از همقطارانش خواست تا برای کسانی رای دهند که پس از رسیدن به کرسی وزارت، این کار را ادامه ندهند.

غلام فاروق مجروح نماینده مردم هرات نیز تاکید کرد که حکومت نباید تنها نامزدوزیران را به این مجلس معرفی کند بل که افزون بر تمام اعضای کابینه، مسوولان برخی از نهادهای دیگر چون رییس حلال احمر و مسوولان شورای عالی قضا نیز بخاطر رای تایید به مجلس معرفی شوند.

به نقل از یک، بده بستان‌های نامزدوزیران و نمایندگان مجلس چند روز پیش از معرفی نامزدوزیران به مجلس هرازگاهی رسانه‌ای شده است. این که رییس جمهور در نشست کابینه برای نامزدوزیران از این بابت هشدار می‌دهد نیز نشان دهنده جدیت این موضوع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *