• انتشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۱۴ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 3438
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3438

اگر استعفای من سبب بهبود وضعیت می شود، حاضر به کناره‌گیری هستم

عبدالله عبدالله رئیس‌اجرایی اعلام کرد در صورتیکه استعفای وی سبب بهبود وضعیت در افغانستان شود حاضر است از مقام خود کناره‌گیری کند.

عبدالله عبدالله رئیس‌اجرایی اعلام کرد در صورتیکه استعفای وی سبب بهبود وضعیت در افغانستان شود حاضر است از مقام خود کناره‌گیری کند.

روز گذشته مراسم خاکسپاری پسر معاون سنای افغانستان هدف حملات انتحاری قرار گرفته بود که در این مراسم علاوه بر اعضای ارشد تیم اصلاحات و همگرایی به همراه عبدالله، صلاح‌الدین ربانی، امرالله صالح و تقریبا همه چهره‌های منتقد و مخالف با ارگ ریاست ‌جمهوری حضور داشتند.

عبدالله رئیس‌اجرایی پس از بازگشت از این مراسم با برگزاری نشست خبری اعلام کرد که اگر استعفای وی سبب حل مشکلات جاری در کشور شود وی حاضر است تا برای مردم افغانستان از مقام خود کناره گیری کند.

وی در ادامه افزود که من سمت فعلی خود در حکومت را یک امتیاز نه بلکه یک مسئولیت می‌دانم.

مراسم خاکسپاری «محمدسالم ایزدیار» در منطقه «سرای شمالی» با وجود تدابیر شدید امنیتی هدف سه حمله انتحاری پی در پی قرار گرفت.

عبدالله رئیس‌اجرایی نیز که در این مراسم حضور داشت اعلام کرد که نیروهای امنیتی که تدابیر امنیتی مراسم خاکسپاری به عهده داشتند باید پاسخگو باشند که با وجود تدابیر شدید امنیتی و بازرسی فیزیکی در این مراسم سه مهاجم انتحاری چگونه توانسته‌اند با واسکت‌های انتحاری وارد این مراسم شوند.

این در حالیست که برخی از کارشناسان معتقد هستند که اشرف غنی و شورای امنیت ملی در پشت پرده حملات انتحاری سرای شمالی کابل بوده‌اند و تلاش کرده‌اند تا یا این حملات چهره‌های منتقد ارگ ریاست جمهوری را از بین ببرند.

پسر معاون سنا روز جمعه پس از آن کشته شد که تظاهرات کنندگان در شهر کابل که خواستار استعفای اشرف غنی و عبدالله بودند توسط نیروهای امنیتی افغان در نزدیکی ارگ ریاست جمهوری مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *