• انتشار: ۱ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۳۷ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 4110
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=4110

انعکاس وسیع خواست های جنبش های مدنی افغانستان در شورای امنیت

خواست های جنبش روشنایی وجنبش رستاخیز تغییر ،در گزارش دیروز نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان ، در جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد افغانستان ،انعکاس وسیع یافته است !

خواست های جنبش روشنایی وجنبش رستاخیز تغییر ،در گزارش دیروز نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان ، در جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد افغانستان ،انعکاس وسیع یافته است !

سازمان ملل : شیوه دولت افغانستان برای برخورد با بحران سیاسی باید تغییر کند .

آقای تادامچی یاما موتو نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان با اشاره به تنش آخر در کابل گفته است که اگر در شیوه حکومت داری افغانستان تغییری اتفاق نیفتد این کشور ،با بحران های جدی تر مواجه خواهد شد که کنترول آن دشوار خواهد بود .

این گزارش را باید در راستای زنگ خطر برای ارگ و متحدان مزد بگیرش تعبیر کرد ،زیرا جهانیان اوضاع افغانستان را به دقت زیر نظر دارند و آنها می دانند که حمله بر جنبش روشنایی و جنبش رستاخیز تغییر حمله بر آزادی بوده و زمینه سازی حکومت تک قومی ودکتاتوری است که برای اکثر کشورهای خارجی قابل قبول نیست .

جیره خوران مزد بگیری شورای امنیت که حمله وکشتار اعضای جنبش رستاخیز تغییر را به مثابه مشت محکم بر دهن مخالفان ارگ تلقی نموده واز آن استقبال می‌کنند به خطا رفته اند وباید بدانند که شورای امنیت از وجود آنها به مثابه دستمال بینی پاک کننده در وقت ذوکام استفاده نموده دیر ویا زود آنها را به ذوباله دانی می اندازد چون فعلآ ارگ وشورای امنیت دوچاری ذوکام گردیده اند لذا از وجود این دون صفتان به مثابه دستمال کاغذی استفاده می کنند ، مگر این‌ها از سرنوشت آقای دوستم، احمد ضیا مسعود وعبدالعلی محمدی عبرت نمی گیرند که به چه سر نوشت گرفتار شدند در حالی که این ها به اندازه یک محافظ دوستم ارزش ندارند .

نگارنده: حسن علی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *