• انتشار: ۲۰ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۸:۴۹ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 15681
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15681
شبکه تلویزیونی جیو در پاکستان کاملا سانسور شده است

انتقاد از ارتش پاکستان ممنوع!/ ۷ نکته خواندنی

در دو ماه اخیر شبکه تلویزیونی جیو در سراسر پاکستان تعطیل شده و نشرات آن با سانسور گسترده مواجه شده است. این شبکه از منتقدان ارتش پاکستان است.

توقف ۸۰ درصدی

شبکه تلویزیونی جیو که از رسانه‌های منتقد ارتش پاکستان قلمداد می‌شود، در ۸۰ درصد از فضای این کشور متوقف شده است.

عضوی از گروه رسانه‌یی جنگ

این شبکه عضوی از گروه رسانه‌یی جنگ و نزدیک به حزب مسلم لیگ شاخه نواز به رهبری نوازشریف، نخست‌وزیر پیشین پاکستان است.

آغاز از شهرک‌های ارتش

آغاز سانسور و توقف نشرات این شبکه تلویزیونی از محلات ارتش‌نشین در ماه مارچ ۲۰۱۸ شروع شد. اکنون نشرات کابلی کانال‌های مختلف جیو به شمول شبکه‌های خبری، سرگرمی و ورزشی آن در سراسر پاکستان متوقف شده است.

در آستانه حکم نوازشریف

این اقدامات علیه جیو در حالی صورت می‌گیرد که انتظار می‌رود در آینده نزدیک حکم اتهام فساد نوازشریف، نخست وزیر پیشین پاکستان از سوی دادگاهی اعلام شود. به نظر می‌رسد که این حکم می‌تواند واکنش‌های متفاوتی را در درون پاکستان به میان آورد.

حمله به قانون اساسی

به دنبال سانسور این رسانه مشهور پاکستانی، انتقادهای بین‌المللی از اسلام‌آباد نیز افزایش یافته است. کمیته مصونیت خبرنگاران این اقدام پاکستان را حمله مستقیم به قانون اساسی این کشور نامیده است.

این را هم بخوانید:  انتقادها از حضور «امرالله صالح» در نشست‌های رسمی حکومت

خفقان حاکم

آزادی بیان در پاکستان اکنون هزینه‌های جدی می‌طلبد. جیو یکی از قربانیان آزادی بیان و خفقان ارتش پاکستان است. فرماندهان ارشد ارتش پاکستان هیچ گونه انتقادی را از خود برنمی‌تابند. اما جیو اخیرا با گزارش‌هایی شبیه آن‌چه که به عنوان دکترین بجوا منتشر کرد، خشم نظامیان پاکستانی را برانگیخته است.

ناامید از عدالت

با آن‌که مسئولان ارشد این شبکه تلویزیونی گفته‌اند که به دادگاه می‌روند و علیه این اقدام دولت پاکستان شکایت می‌کنند، اما در عین حال تأکید نموده‌اند که هیچ‌گونه انتظار تأمین عدالت را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *