• انتشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۴۸ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7738
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7738

انتقادها از عدم گزینش رییس دبیرخانۀ کمیسیون شکایات انتخاباتی

رییس کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی هنگام ارائه گزارش کارکردهای هشت‌ماهه این کمیسیون می‌گوید که در درازای این مدت سه بار به ریاست‌جمهوری نامه فرستاده است تا سرنوشت رییس دبیرخانه این کمیسیون را روشن سازد، اما این نهاد هیچ پاسخی قانع کننده‌ای دراین باره دریافت نکرده است.

رییس کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی هنگام ارائه گزارش کارکردهای هشت‌ماهه این کمیسیون می‌گوید که در درازای این مدت  سه بار به ریاست‌جمهوری نامه فرستاده است تا سرنوشت رییس دبیرخانه این کمیسیون را روشن سازد، اما این نهاد هیچ پاسخی قانع کننده‌ای دراین باره دریافت نکرده است.

به نقل از طلوع، وی انتقاد می‌کند که برگزیده نشدن رییس دبیرخانه این کمیسیون از سوی ریاست‌جمهوری کارهای این کمیسیون را با تاخیر رو به رو ساخته است.

عبدالعزیز آریایی، رییس کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی گفت:”پیگیری لازم را انجام دادیم، سه نامه پیهم روان کردیم اما چهار ماه است که تا اکنون پاسخی از ریاست‌جمهوری دریافت نکرده ایم. اگر نیاز شد می توانیم که تاریخ نامه‌ها و شماره نامه‌ها را برای رسانه ها داده می توانیم.”

آریایی می‌افزاید که در هشت ماه گذشته این کمیسیون توانسته است که تنها ۴۷ درصد از برنامه هایش را عملی سازد و علت اجرای نشدن بسیاری از برنامههای این کمیسیون نبود همکاری سازنده از سوی نهادهای حکومتی بوده است.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور خطاب به وزارت های داخله و دفاع؛ تا ۳ ماه دیگر افراد غیرمسئول در «کابل» خلع سلاح کامل شوند

عبدالبصیر فایز، عضو کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی گفته است:”استخدام کارمندان دایمی کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی تابع قانون کارکنان خدمات ملکی است و پروسه کارکنان خدمات ملکی یک پروسه طویل المدت است و بسیار آهسته پیش می رود و یکی از مواردی که ما را به چالش رو به رو می کند همین پروسه نیز است.”

بربنیاد گزارش هشت ماه این کمیسیون، تاخیر در برگزاری انتخابات حتی سبب شده است که این کمیسیون  نتواند کمیشنران ولایتی اش را انتخاب کند و نیزآنان را  آموزش بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *