• انتشار: ۲۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۰۸ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 14403
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14403

انتخابات مجلس و توزیع پول های باد آورده!

شماری از اعضای مجلس نماینده گان ادعا دارند که اعضای هیئت اداری که به تازه گی برگزیده شده اند، در بدل پول رأی اعتماد گرفته اند.

شماری از اعضای مجلس نماینده گان ادعا دارند که اعضای هیئت اداری که به تازه گی برگزیده شده اند، در بدل پول رأی اعتماد گرفته اند.

اعضای مجلس نماینده گان، پس از ختم رخصتی های زمستانی شان، برای ادامه کار در سال هشتم وکالت شان، اعضای هیئت اداری را برگزیدند.

گل پاچا مجیدی گفت: «انتخاباتی که ما داشتیم یک لکه بود در تاریخ پارلمان افغانستان من نمی فهمم که وکیل صاحبان از کدام آدرس تبریکی می دهند.»

الله گل مجاهد، نیز افزود: «هیچ وقت ما به ده هزار و بیست هزار و سی هزار دالر دست خود را دراز نخواهد کردیم، این جای شرم است، زهر می خوریم اما این کار را نمی کنیم.»

اما، اعضای هیئت اداری مجلس نماینده گان که به تازه گی کارش شان را آغاز کرده اند، هرگونه معامله پولی را در این انتخابات، رد می کنند و این اتهام ها را توطیه برای بد نام سازی شورای ملی می دانند.

این را هم بخوانید:  زلمی خلیلزاد: بزودی تیم مذاکره کننده با طالبان تشکیل می شود

امیرخان یار، معاون دوم مجلس نماینده گان گفت: «کاش یک کسی این اتهام را می زد که خودش یک آدم پاک می بود، مشکلات خود این ادم به همه ما معلوم است.»

رمضان بشردوست می گوید: «چه خوردن و بردنی بود که این ها در روز انتخابات که این ها دسته دسته می آمدند اما بعد مفقود می شوند بعد گم می شوند، امروز بیش از چهل وکیل در این جا نیست.»

اما، عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده گان از اعضای این نهاد می خواهد که برای نظارت بهتر از کارکرد حکومت و انجام کارهای این نهاد، به مجلس حاضر باشند: «همان مسؤولیت و مکلفیتی که داریم در انجامش برای مردم افغانستان، خاصتاً برای تالار که رأی اعتماد دادند برای شان پاسخ گو باشیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *