• انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۸:۴۰ ق.ظ
  • سرویس: دسته‌بندی نشده
  • کدخبر: 14619
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14619
رئیس کمیسیون مستقل انتخابات:

انتخابات پیشرو شفاف برگزار می شود/ ۱۲ هزار کارمند جدید استخدام می گردد

گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که کمیسیون انتخابات مصمم است تا انتخابات سال جاری را به گونه شفاف در وقت معین آن برگزار کند.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات همچنان در نشستی مطبوعاتی در کابل تاکید کرد برای دست یافتن به این امر مهم، ۱۲ هزار کارمند تازه نفس را استخدام کرده است.

در این نشست، آقای صیاد تاکید کرد که انتخابات، یک برنامه ملی است و کمیسیون مستقل انتخابات می‌تواند انتخابات پارلمانی و شورای ولایتی را برگزار کند.

در کنار این، آقای صیاد می‎‌گوید که کمیسیون انتخابات هیج‌گونه مشکل بودجوی ندارد و می‌افزاید که ۹۰ درصد از بودجه انتخابات را دونرها پرداخت کرده و ۱۰ درصد باقی مانده آن نیز از بودجه حکومت افغانستان پرداخت خواهد شد.

در همین حال معاذ الله دولتی، معاون اداری و مالی کمیسیون مستقل انتخابات با هشدار به کارمندان کمیسیون انتخابات می‌گوید که اصل بی‌طرفی از مهم‌ترین گام‌های آنان است و درصورتی تخلف، کارمندان کمیسیون انتخابات به پیگرد قانونی رو به رو خواهند شد.

با این همه شهلا حق، سرپرست دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات باورمند است که برگزاری انتخابات و روند رای دهی در افغانستان، یک کار بسیار دشوار است و تاکید دارد که انتخابات در افغانستان، قربانی می‌خواهد.
بانو حق می‌گوید اولین گام کمیسیون انتخابات، ثبت‌نام رای دهندگان است که برای این کار، شناسنامه‌های هویت تنها وسیله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *