• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۰۹ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14115
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14115

امیرخان یار معاون دوم مجلس نمایندگان شد

نمایندگان مجلس در چهارمین روز انتخابات اعضای هیات اداری، امیرخان یار را به عنوان معاون دوم مجلس انتخاب کردند.سناتوران در مجلس سنا می‌گویند که مقام‌های امنیتی را در پیوند به افزایش نا امنی‌ها و افزایش تلفات نیروهای امنیتی به این مجلس فرا می خواند.

اعضای مجلس امروز (سه شنبه، ۲۲ حوت) در سومین دور انتخابات اعضای هیات اداری بازهم پای صندوق‌های رای رفتند و در نهایت معاون دوم مجلس را انتخاب کردند، اما در انتخاب منشی مجلس همچنان ناکام ماندند.

در دور سوم انتخابات هیات اداری مجلس برای پست معاونیت دوم، امیرخان یار و نعمت الله غفاری نامزد بودند که در نتیجه آقای یار با اخذ ۱۲۵ رای تایید معاون دوم برگزیده شد و آقای غفاری با کسب ۵۲ رای تایید از رسیدن به این پست بازماند.
در پست منشی مجلس نیز صالح محمد سلجوقی و هیله ارشاد نامزد بودند و هرکدام با بدست آوردن ۸۳ و ۴۷ رای تایید نتوانستند به این سمت دست یابند و پست منشی همچنان خالی ماند.
در انتخابات امروز مجلس ۲۰۲ نماینده از حق رای خود استفاده کرده بودند و هرکدام از نامزدان برای احراز این دو کرسی هیات اداری به ۱۰۲ رای تایید نیاز داشتند.
در پست منشی مجلس ۵۳ رای سفید و ۱۹ رای باطل استفاده شده بود و همین مساله نامزدان را برای رسیدن به کرسی منشی مجلس، به چالش کشید.
دور چهارم انتخابات برای تعیین منشی فردا با رقابت دو نامزدی که در سه دور گذشته بیشترین آرا را از آن خود کرده بودند، برگزار می‌شود و با در نظرداشت (۵۰+۱) هرکدام رای بیشتر را به دست آورد بود به حیث منشی مجلس انتخاب می‌شود.
با برگزاری انتخابات فردا برای انتخاب منشی مجلس، یک هفته کاری مجلس کاملاً صرف انتخاب اعضای هیات اداری مجلس خواهد شد.
با این وجود نمایندگان مجلس در چهار روز انتخابات درونی، موفق شدند که معاون اول، معاون دوم و نایب منشی را انتخاب کنند.
قابل ذکر است که رییس مجلس نمایندگان برای یک دوره کاری ولی اعضای هیات اداری برای یک سال انتخاب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *