• انتشار: ۲۵ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۴۰ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 8804
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8804

امنیت افغانستان به نفع کشورهای همسایه است

رئیس اجرایی دولت اعلام کرد که افغانستان به روابط بهتر با کشورهای منطقه نیاز دارد و همسایگان نیز درک کرده‌اند که تحکیم امنیت در کشور به نفع آنها است.

رئیس اجرایی دولت اعلام کرد که افغانستان به روابط بهتر با کشورهای منطقه نیاز دارد و همسایگان نیز درک کرده‌اند که تحکیم امنیت در کشور به نفع آنها است.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت گفت که نشست عمان به منظور گفت‌وگو درباره روابط با پاکستان برگزار شده است زیرا رئیس ستاد ارتش این کشور اخیرا به هدف تنش‌زدایی به کابل سفر کرده بود.

وی افزود: برای ثبات منطقه باید به امنیت و ثبات در افغانستان توجه شود و این که برقراری امنیت در کشور به نفع کشورهای همسایه و منطقه است.

عبدالله بدون نام بردن از کشوری گفت که حمایت برخی از همسایگان از گروه‌های مسلح در افغانستان می‌تواند نتیجه عکس دهد و امنیت آنها را نیز تهدید کند.

رئیس اجرایی دولت تصریح کرد که ما چاره‌ای جز بهبود روابط با کشورهای همسایه نداریم و از سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان به کابل نیز به عنوان گامی رو به جلو یاد کرد.

این را هم بخوانید:  هشدار جدی ایران به پاکستان

وی با اشاره به عملیات نیروهای امنیتی افغان در شرق کشور نیز اظهار داشت: نیروهای افغان با کمک مردم گروه تروریستی داعش را در افغانستان نابود خواهند کرد.

عبدالله گفت: کشورهای همسایه افغانستان نمی‌توانند از طریق دامن زدن به جنگ به اهداف خود دست یابند و درک کرده‌اند که امنیت به نفع آنها نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *