• انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۴۲ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13696
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13696
وزارت دفاع امریکا:

امریکا معاش ۱۰ هزار مخالف دولت سوریه را می پردازد/ هدف ۶۵ هزار است

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور حقوق ماهانه ۱۰ هزار نیروی مخالف سوری را پرداخت می‌کند و می‌خواهد این تعداد را به ۶۵ هزار تن افزایش دهد.

در گزارش صادره از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) آمده است: این وزارتخانه حقوق ماهانه ۱۰ هزار نیرو از گروه‌های هم‌پیمان در سوریه را پرداخت می‌کند و می‌خواهد تا پایان سال میلادی جاری این تعداد را به ۶۵ هزار تن افزایش دهد.

در این گزارش آمده است: فرماندهی ارتش آمریکا اموالی را به گروه‌های مخالف سوری که با داعش می‌جنگند اختصاص می‌دهد. این اموال شامل ۱۰ هزار نیرو از نیروهای شریک ماست و حقوقشان بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دالر در ماه است.

قرار است این تعداد در سال آینده به ۶۰ تا ۶۵ هزار تن برسد و ۳۰ هزار تن از آن‌ها مسؤولیت اجرای عملیات علیه داعش را برعهده خواهند داشت. ۳۵ هزار تن دیگر نیز مأموریت امنیت در مناطق آزاد شده را برعهده خواهند داشت.

در گزارش پنتاگون آمده است: پنتاگون ۳۰ میلیون دالر برای حمایت مالی از نیروهای امنیت داخلی نیاز دارد. قطع حمایت از مخالفان “مورد اعتماد” احتمالا موجب قدرت‌گیری داعش می‌شود و تمامی دستاوردهای نظامی آمریکا در جنگ علیه تروریست‌ها در سوریه را هدر می‌دهد.

این را هم بخوانید:  پاکستان به «سگ هاری» می ماند که هیچ همسایه‌ای از دستش روز ندارد

ائتلاف آمریکا ژانویه گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد نیروهایی را برای حمایت از مرزها در مناطق شمال سوریه تشکیل دهد.

این خبر در حالی منتشر میشود که ترکیه و روسیه امریکا را متهم به حمایت از تروریزم در سوریه کرده است. ترکیه همواره امریکا را متهم به حمایت از گروه های کرد کرده است که به گفته ‍مقام های ترکیه منافع این کشور را تهدید میکنند.

اخیرا ترکیه از امریکا خواسته است تا از انتقال نیروهای کرد به عفرین دست بردارد.

تنش ها بر سر سوریه میان امریکا و ترکیه در یک ماه اخیر تا مرز قطع روابط دیپلماتیک هم پیش رفته است. وزارت خارجه ترکیه اعلام کرده است اگر امریکا به وعده های که مبنی بر عدم حمایت از نظامیان کرد عمل نکند روابط سیاسی اش با این کشور را کاملا قطع میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *