• انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۰۸ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 23711
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23711

امریکا: طالبان در حال شکست نیستند

جوزف دنفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا گفته‌است که راه حل نظامی برای پایان دادن جنگ افغانستان وجود ندارد، زیرا طالبان تا هنوز در جنگ شکست نخورده اند.

به گزارش برچی نیوز؛جنرال جوزف دنفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده امریکا گفته‌ است که طالبان در افغانستان در حال شکست نیستند و به همین دلیل کارهای زیادی برای آوردن صلح در این کشور باید صورت گیرد.

جنرال جورف روز گذشته طی یک سخنرانی در نشست امنیتی در هالفکس “کانادا” گفت: به نظرم این عادلانه است که گفته شود که آن‌ها (طالبان) اکنون نمیبازند.

وی اضافه کرد: “ما یک سال پیش اصطلاح بن بست را استفاده کردیم و چیزی خاص تغییر نکرده‌است.”

جوزف تصریح کرد،باوجودی که فشارهای نظامی راه حل جنگ افغانستان نخواهد بود، اما با آنهم امریکا و ناتو تلاش کرده‌اند تا از راه نظامی، سیاسی و اقتصادی بر طالبان فشار بیاورند و آنان را مجبور کنند تا به گفت‌وگو با حکومت کابل، حاضر شوند: “بدون پرداختن به جزئیات، ما به این باوریم که طالبان می‌فهمند که زمانی مجبور خواهند شد تا به صلح بپیوندند.موفقیت ما در این است که همۀ تلاش‌ها و فشارهای ما را برای انگیزه دادن به طالبان برای گفت‌وگو هماهنگ کنیم.”

این را هم بخوانید:  امریکا به اشرف غنی هشدار داد که واشنگتن هیچگونه ارتباطی با حمدالله محب نخواهند داشت

وی تصریح کرد،برای مصاله با طالبان، راه درازی در پیش خواهد بود.

به نوشته اسپوتنیک،این گفته‌ها در حالی ابراز می‌شوند که زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده برای صلح افغانستان دور دوم دیدارهایش را در امارات متحده عرب و دیگر کشورها، به پایان رسانیده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *