• انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۴۸ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13699
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13699

امریکا: در ماه های آینده طالبان حملات مرگباری را در کابل سازماندهی می کنند

سازمان استخبارات آمریکا، از افزایش حملات طالبان در سال آینده خبر داده و گفته است که این گروه از خاک پاکستان، حملات تروریستی مرگباری را در افغانستان به ویژه شهر کابل راه‌اندازی می‌کند.

دن کوتس، رییس امنیت ملی آمریکا افزوده که شاید نیروهای دولتی افغانستان امنیت مرکزهای بزرگ را در این کشور تأمین کند، اما طالبان حملات بزرگی را در شهرهای این کشور به ویژه کابل راه اندازی خواهند کرد.

کوتس در کمیتۀ خدمات تسلیحاتی سنای آمریکا از بدتر شدن نسبی اوضاع امنیتی افغانستان درماه‌های آینده هشدارداده است. این درحالی است که طالبان طی ماه‌های گذشته حملات خونین را در کابل و دیگر ولایات راه اندازی کرده‌اند.

کوتس گفته است که بر اساس بررسی ما، گروه‌های شورشی مستقر در پاکستان همچنان از پناهگاه‌های امن شان سود می‌برند و حملات را برضد نیروهای آمریکایی نیز راه‌اندازی می‌کنند.

اما رابرت اشلی، رییس آژانس استخبارات دفاعی آمریکا گفته است که کشورش در نظر دارد تا ظرفیت‌ نیروهای امنیتی افغانستان را در مبارزه با گروه‌های تروریستی افزایش دهد.

از سویی هم، جک رید، سناتور آمریکایی از احتمال حمایت روسیه از طالبان ابراز نگرانی کرده و گفته است که این کشور می‌خواهد با دشمنان ما (طالبان) دخیل شوند، تا تلاش جنگی واشنگتن را برهم زند.

این را هم بخوانید:  دیدار «بن سلمان» با طالبان لغو شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *