• انتشار: ۹ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۱۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 14941
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14941

امریکا در راستای همکاری و مبارزه دوامدار برضد تروریزم متعهد است

خانم پلوسی گفت که کشورش در راستای همکاری و مبارزه دوامدار برضد تروریزم متعهد است و منحیث متحد استراتیژیک در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.

رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه قبل از ظهر امروز با هیات کانگرس ایالات متحدۀ امریکا تحت ریاست خانم نانسی پلوسی دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا رئیس جمهور غنی از تعهد و همکاری مردم، کانگرس و حکومت ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان، قدردانی کرد.

وی افزود که همکاری مشترک در راستای مبارزه با تروریزم و استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، ماحول مثبت را به وجود آورده است و امروز نسبت به هر زمان دیگر به اهداف خود نزدیک شده ایم.

رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد که بدون نظام مردم‌سالار، نظام دیگری در افغانستان نتیجه نمی دهد و مردم نیز خواهان آن بوده و از آن حمایت می کنند.

وی افزود که حکومت وحدت ملی متعهد به برگزاری انتخابات ولسی جرگه، شوراهای ولسوالی ها و ریاست جمهوری می باشد.

در این دیدار داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، از همکاری ایالات متحدۀ امریکا با افغانستان در عرصه های مختلف، ستایش کرد و آن را در راستای سرکوب دشمن مشترک و رسیدن به اهداف، مفید خواند.

این را هم بخوانید:  اوضاع امنیتی فاریاب وخیم است/جنگ و درگیری میان سربازان امنیتی و طالبان در این ولایت

در مقابل نانسی پلوسی رئیس هیات کانگرس ایالات متحدۀ امریکا، گفت که دستآوردها و پیشرفت های سه سالۀ حکومت افغانستان مملو از امید بوده و با تطبیق برنامه های حکومت، صلح و ثبات در افغانستان تامین خواهد شد.

خانم پلوسی گفت که کشورش در راستای همکاری و مبارزه دوامدار برضد تروریزم متعهد است و منحیث متحد استراتیژیک در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.

در این دیدار هر دو جانب در مورد پروسه صلح، حضور فعال زنان در بخش های مختلف، رشد اقتصادی، سرمایه گذاری، نقش سکتور خصوصی، صادرات و واردات، ترانزیت، همکاری های منطقوی، تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی، انتخابات و مبارزه علیه فساد و مواد مخدر نیز بحث و تبادل نظر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *