• انتشار: ۲۴ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۱۹ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 2031
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2031

 امریکا درافغانستان به حاشیه رفته است

واشنگتن پست نقشه های حضور روسیه را درچهار نقطه داغ منطقه ترسیم کرده و نگاشته است که روسیه در افغانستان نقش بزرگی برای خویش تعریف کرده و اکنون این کشور را بخشی از ساحه حیاتی خویش تلقی می کند.

آیا در «ساحه حیاتی روسیه» ویتنام اسلامی در قرن بیست ویک درحال ظهور است؟

روزنامه سیاست گزار واشنگتن پست درتازه ترین شماره خود نوشته است که با افزایش کمک های روسیه و ایران به طالبان، امریکا از صحنه دپلوماسی منطقه ای جنگ افغانستان حاشیه رانده شده است. روزنامه سخنان جنرال نیکلسون را درمحضر کنگره در ماه فبروری تکرار کرده است که گفته بود: ما می دانیم که روسیه و ایران در افغانستان درهمسویی با یکدیگر قرار گرفته اند» وایران « به طور مستقیم طالبان را حمایت می کند.»

واشنگتن پست نقشه های حضور روسیه را درچهار نقطه داغ منطقه ترسیم کرده و نگاشته است که روسیه در افغانستان نقش بزرگی برای خویش تعریف کرده و اکنون این کشور را بخشی از ساحه حیاتی خویش تلقی می کند.  روزنامه می نویسد: «ایران به دنبال احیای قدرت خود درمنطقه از طریق اعمال نفوذ در افغانستان است و در موجودیت امریکا رسیدن به چنین هدفی برایش مقدور نیست.»

گل احمد «عظیمی» سناتور از ولایت فراه به واشنگتن پست گفته است که ایران به فرماندهان محل اسلحه و کمک فراهم می کند. به نوشته روزنامه مقامات درکابل، هلمند، ارزگان وهرات نیز از رسیدن کمک های ایران به طالبان خبر داده اند. اخیرا حیات الله حیات والی هلمند از تحویل دهی جنگ افزار ها به طالبان از سوی ایران و روسیه خبر داد و مشخص گفت که این سلاح ها شامل انواع ماین ها، تفنگ ها و دستگاه های راکت انداز می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *