• انتشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۴۲ ق.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 22409
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=22409

امریکا تحریم های ترکیه را لغو می کند

وزیر امور خارجه امریکا گفته است که امریکا می‌تواند تعدادی از تحریم‌ها علیه ترکیه را لغو کند، زیرا ترکیه کشیش امریکایی را آزاد کرده است.

به گزارش برچی نیوز،به نقل از Associated Press، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا گفته است که ایالات متحده می‌تواند تعدادی از تحریم‌های ترکیه را لغو کند، زیرا مقامات ترکیه، اندرو برانسون، کشیش امریکایی را آزاد کردند، برانسون به امریکا برگشته است.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا در انقره دیدار کردند و هر دو طرف توافق کردند که تحریم‌های اعمال شده توسط امریکا علیه ترکیه باید لغو شود.

وزیر امور خارجه امریکا گفت است که در پی آزادی کشیش امریکایی به زودی در خصوص تحریم‌های امریکا علیه ترکیه تصمیم‌گیری می‌شود که برخی از تحریم‌های اعمال شده به طور مستقیم به برانسون مربوط می‌شد، اکنون منطقی است که این تحریم‌ها اعمال شده توسط امریکا علیه ترکیه را لغو کنیم.

قابل یادآوری است، روز جمعه (۱۲ اکتوبر) محکمه ترکیه اندرو برانسون، کشیش امریکایی را که به اتهام دست داشتن در کودتای نافرجام علیه دولت اردوغان بازداشت شده بود، به سه سال و یک و نیم ماه حبس محکوم کرد.

این را هم بخوانید:  امریکا به اشرف غنی هشدار داد که واشنگتن هیچگونه ارتباطی با حمدالله محب نخواهند داشت

در عین حال محکمه اعلام کرد که کشیش امریکایی به اندازه کافی از زمانی که در اکتوبر ۲۰۱۶ دستگیر شده بود در بازداشت بوده است و دستور آزادی وی را صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *