• انتشار: ۸ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۴۳ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 6245
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=6245

امریکا بودجه برای خرید یونیفورم نظامیان افغان را رد کرد

قانونگذاران امریکا، بودجه‌ ویژه برای خریداری یونیفورم‌ ارتش ملی افغانستان را به دلیل وجود فساد گسترده در وزارت دفاع ملی افغانستان، رد کردند.

قانونگذاران امریکا، بودجه‌ ویژه برای خریداری یونیفورم‌ ارتش ملی افغانستان را به دلیل وجود فساد گسترده در وزارت دفاع ملی افغانستان، رد کردند.

اعضای مجلس نمایندگان امریکا اظهار داشتند که این عمل‌، گامی برای مبارزه با فساد است.

با رد کردن این بودجه، وزارت دفاع امریکا اجازه نخواهد داشت تا یونیفورم‌ مورد نیاز نیروهای امنیتی افغانستان را در سال ۲۰۱۸ خریداری کند.

والتر جونزف یکی از نمایندگان مجلس امریکا در این مورد گفت: ما از دیر زمانی پول مالیات دهندگان امریکایی را در افغانستان به هدر داده و یک گام کوچک در مسیر درست است.

از سوی دیگر، وزارت دفاع افغانستان گفته است که کابل این دشواری را از راه گفتگو، حل خواهد کرد.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی در این مورد به تلویزیون یک گفت: این موضوعی است که ما آن را با مقام‌های امریکایی در بین خواهیم گذاشت و آن را از راه گفتگوها حل خواهیم کرد.

این تصمیم درحالی گرفته شده است که هفته‌ پیش بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان، گفته بود که وزارت دفاع امریکا، ۲۸میلیون دالر را در زمینه‌ خریداری یونیفورم به نظامیان افغانستان هدر داده است.

در تازه‌ترین گزارش بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان، آمده است که پنتاگون از سال ۲۰۰۸ تا جنوری ۲۰۱۷، نزدیک به ۹۴میلیون دالر را برای خریداری یونیفورم ارتش افغانستان، هزینه کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *