• انتشار: ۲۵ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۲۷ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 3867
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3867

امریکا به تمامیت ارضی افغانستان احترام بگزارد

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به افزایش اختیارات نظامی پنتاگون در افغانستان تأکید کرد که امریکا باید به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام بگزارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به افزایش اختیارات نظامی پنتاگون در افغانستان تأکید کرد که امریکا باید به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام بگزارد.

به نقل از «فایننشال اکسپرس»، وزارت خارجه چین در پی گزارش‌هایی مبنی بر اعزام نیروهای امریکایی بیشتر به افغانستان گفت: امریکا باید به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام بگزارد.

افغانستان با استان «سین کیانگ» چین هم‌مرز است.

«لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در این رابطه گفت: چنین اقدامی بر توسعه و امنیت کشورهای منطقه تأثیر مستقیم دارد.

کانگ در ادامه تصریح کرد: بنابراین هر اقدامی باید ضمن احترام  به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان، به روند صلح در این کشور نیز کمک کند.

وی در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که کاخ سفید به پنتاگون در افغانستان آزادی عمل بیشتری داده تا سطح نیروها در این کشور را تعیین کند.

به گزارش «نیویورک تایمز» جنرال «جیمز ماتیس» وزیر دفاع امریکا خواستار اعزام چند هزار نیروی بیشتر به افغانستان است، اما هنوز تصمیم خود را در این رابطه نهایی نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین اظهارنظری درباره میانجیگری این کشور بین افغانستان و پاکستان برای بهبود روابط دو کشور نکرد.

لو کانگ درباره گفت‌وگوهای صلح در افغانستان نیز گفت: چین همیشه از روند صلح به‌مالکیت و رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *