• انتشار: ۲۴ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۵۳ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 14271
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14271

امریکا بخش‌های کشفی و استخباراتی افغانستان را تقویت می کند

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع می گوید که یکی از اهداف افزایش همکاری‌های نظامی و استخباراتی امریکا تقویت بخش‌های کشفی و استخباراتی افغانستان است.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید، برای تأمین مصونیت کابل از اعلان اخیر قوماندان عمومی نیرو های خارجی در افغانستان، استقبال می‌کند.

جنرال جان نیکلسن قوماندان عمومی نیروهای خارجی در افغانستان می‌گوید، در حال حاضر هدف عمدۀ ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا دفاع و تأمین مصونیت کابل است.

نیکلسن گفت که گرچه در تعداد حملات در کابل تغییر به وجود نیامده، ولی نسبت به گذشته گسترش یافته‌است و چاره آن باید شود.

جنرال جان نیکلسن می‌گوید، طالبان در کابل جا گرفته‌اند و در این شهر شبکه‌های دارند که برای حملات آن‌ها سهولت فراهم می‌کنند.

طالبان در کابل جا گرفته‌اند و در این شهر شبکه‌های دارند که برای حملات آن‌ها سهولت فراهم می‌کنند.

این شبکه‌ها باید تشخیص داده شده و از بین برده شوند.

این اظهارات جنرال نیکلسن روز چهارشنبه در پایگاه هوایی بگرام در حالی صورت گرفت که سفر دو روزه جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده امریکا به افغانستان در همان روز پایان یافت.

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع می گوید که یکی از اهداف افزایش همکاری‌های نظامی و استخباراتی امریکا تقویت بخش‌های کشفی و استخباراتی افغانستان است.

وی افزود: “ایالات متحدۀ امریکا بر اساس پلان وزارت دفاع، همان طوریکه تعهد دارند، تکنالوژی قوی استخباراتی را به دسترس ما می‌گذارند. ما می توانیم توسط سکانیگال‌ها در سایت‌های مختلف، در مناطق مختلف در زون شمال، جنوب، شرق و غرب تمام اهدافی را که دشمن برای تهدید افغانستان طرح می‌کند به موقع کشف و خنثی بسازیم.”

حملات خونین چند ماه اخیر که در نتیجه آن صدها تن کشته و زخمی شدند، نگرانی‌های را در مورد امنیت شهر کابل به وجود آورده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *