• انتشار: ۱۰ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۰۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 8357
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8357

امریکایی ها تا یک دهه آینده در افغانستان حضور خواهند داشت

به نقل از «واشنگتن اگزمینر»، «باب کورکر» سناتور امریکایی و رئیس کمیته روابط خارجی سنای امریکا اظهار داشت نظامیان امریکایی تا یک دهه دیگر در افغانستان حضور خواهند داشت.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای امریکا تصریح کرد که نظامیان این کشور تا یک دهه آینده در افغانستان حضور خواهند داشت.

به نقل از «واشنگتن اگزمینر»، «باب کورکر» سناتور امریکایی و رئیس کمیته روابط خارجی سنای امریکا اظهار داشت نظامیان امریکایی تا یک دهه دیگر در افغانستان حضور خواهند داشت.

وی که در برنامه شبکه خبری «ان.بی.سی» حضور داشت، به پرسشی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد نظامیان امریکایی تا یک دهه دیگر در افغانستان حضور داشته باشند، پاسخ مثبت داد.

این سناتور امریکایی در ادامه تصریح کرد: تمام تولید ناخالص داخلی افغانستان حتی نمی‌تواند از نیروهای امنیتی این کشور حمایت مالی کند.

پیش از این نیز جنرال «دیوید پترائوس» رئیس سابق سازمان سیا اعلام کرده بود که نظامیان امریکایی و ناتو برای چندین دهه دیگر در افغانستان باقی خواهند ماند.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان اخیرا در مصاحبه‌ای امریکا را مانعی بزرگتر از طالبان برای ایجاد صلح در کشورش دانست.

وی تصریح کرد که امریکا تاکنون هیچ کاری برای حل بحران افغانستان انجام نداده و همواره مانعی برای تحقق صلح در افغانستان بوده است.

کرزی در ادامه اظهار داشت که تفاوتی میان رویکرد ترامپ و اوباما وجود ندارد و «این جنگ بی‌پایانی است که افغان‌ها در آن کشته می‌شوند».

از سوی دیگر نیز پنتاگون برای اولین بار در ماه آگیست سال جاری از مجموع نظامیان حاضر در افغانستان پرده‌برداری کرد و شمار آن‌ها را ۱۱ هزار نفر عنوان کرد.

گفته می‌شود دستکم دو هزار نظامی امریکایی برای عملیات مبارزه با تروریسم در افغانستان حضور دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *