• انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۰۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 13757
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13757
محقق در واکنش به حمله تروریستی دیروز کابل

افغانستان گورستان فراریان وحشی داعش خواهد بود

حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی در واکنش به حمله تروریستی داعش در غرب شهر کابل، خطاب به تروریستان این گروه تاکید کرده که افغانستان گورستان فراریان وحشی خواهد بود.

حوالی ساعت ۱۱:۲۵ قبل از ظهر روز جمعه (۱۸ حوت) یک حمله انتحاری در نزدیکی مصلی شهید مزاری در منطقه دشت برچی در مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل رخ داد.

این حمله انتحاری زمانی رخ داد که مراسم بزرگ گرامی داشت از بیست و سومین سالروز شهادت عبدالعلی مزاری، شهید وحدت ملی در شهر کابل در حال برگزاری بود و شمار زیادی از مقام‌های دولتی، اعضای مجلس نمایندگان و هزاران شهروند در این مراسم حضور داشتند.

شاهدان عینی می‌گویند که مهاجم انتحاری قصد داشت تا خود را در بین جمعیتی که در این مراسم اشتراک کرده بودند، برساند که از سوی نیروهای امنیتی شناسایی شد.

حمله زمانی رخ داده است که حاجی محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در حال سخنرانی بود.

در همین حال آقای محقق این حمله تروریستی را به شدت محکوم کرده است.

آقای محقق در پیامی گفته:”بار دیگر دست جنایتکار دشمنان اسلام از آستین گروهک فرارى و تروریستى داعش بیرون آمد ، فاجعه آفرید و چندین خانواده را به‌ سوگ عزیزان‌شان مبتلا کرد”.

این را هم بخوانید:  اتمر: «غنی» صلاحیت مدیریت «انتخابات ریاست جمهوری» را ندارد/ حکومت موقت باید تشکیل شود

در پیام آقای محقق آمده:”در حالیکه ده‌ها هزار نفر از مردم مسلمان و ملکى کابل جهت اشتراک در سالیاد رهبر عزیز شان  شهید وحدت ملى  استاد عبدالعلى مزارى -رح-  راهى مصلّاى رهبر شهید بودند و در آن مکان مقدّس مراسم برگزار بود، انتحارى مرتد و مزدور داعش تکفیرى ، بر دروازه تلاشى ملکى حمله نموده و تعداد ١١ نفر از مردم ملکى و امنیتى را شهید و ٢٠ نفر را مجروح ساخت”.

معاون دوم ریاست اجرایی این حمله تروریستی را عمل جنایت کارانه و شیطانى داعش خوانده  تاکید کرده که به آن فراریان وحشى اعلام میکنم که افغانستان گورستان آنان خواهد شد و مردم ما در کنار دولت وحدت ملى براى پاسخگویى براى آنان در میادین نبرد ایستادگى خواهد کرد .

ارگ ریاست جمهوری نیز حمله به این گردهمایی را محکوم کرده است.

در پیام ارگ در صفحه رسمی فیسبوکش آمده است:” هدف قراردادن مردم و تجمعات آنان، جنایت ضد بشری بوده و در مغایرت با ارزش‌های اسلامی و حقوق بشری قرار دارد و عاملین آن مستحق شدیدترین مجازات اند”.

این را هم بخوانید:  سرور دانش قانون نویس قبیله آپارتاید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *