• انتشار: ۴ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۵۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 5760
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5760

افغانستان کشور توطئه نیست

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور گفته که دشمنان مردم افغانستان به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق میان قشرهای مختلف جامعه اند اما هرگز به این هدف شوم‌شان نخواهند رسید.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور گفته که دشمنان مردم افغانستان به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق میان قشرهای مختلف جامعه اند اما هرگز به این هدف شوم‌شان نخواهند رسید.

به نقل از جمهور؛ آقای غنی در مراسم معرفی محمد الماس زاهد به حیث مشاور ارشد و نماینده ویژه رییس جمهور در امور انسجام ملی در ارگ برگزار شده بود اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم، محمدالماس زاهد، ابراز امیدواری کرد که در عرصه حکومت‌داری خوب و انسجام امور بتواند کارهای قابل ملاحظه ای را انجام دهد و تأکید ورزید که دراین‌ زمینه از هیچ تلاشی، دریغ نمی‌ورزد.

وی گفت که باید برای انسجام وحدت و همبستگی مردم، کار بیشتر انجام‌‌پذیرد و همه به‌خاطر انسجام، همکار باشیم زیرا انسجام ملی باعث ایجاد زمینه‌های اقتصادی، رفاه و بهبود وضعیت کشور خواهد‌ شد و یگانه راه نجات مردم افغانستان می‌باشد.

آقای زاهد از سیاسیون خواست که به‌جای تقابل، رویکرد تفاهم را پیش‌ گیرند و با استفاده از فرصت‌های موجود همه ‌بسیج‎‌ گردند، اتحاد و اتفاق شان‌را حفظ نموده تا دشمن شکست بخورد و نظام تقویت‌گردد.

آقای غنی نیز در این مراسم گفت که خاک ما نتیجه قرن‌ها قربانی و جهاد مردم افغانستان است و حفاظت از ارزش‌های جهاد، در اولویت قرار‌دارد و باید خواست‌های قهرمانان جهاد کشور را عملی‌سازیم.

محمد اشرف غنی بیان داشت، هدف اساسی حکومت وحدت ملی تأمین اتحاد و همبستگی ملی می‌باشد، زیرا این آرزوی همه مردم است. وی گفت که من خانواده سیاسی ندارم و ترجیح می‌دهم که ملی و خادم واقعی وطن باشم.

آقای غنی اظهار داشت، مشکل دشمن، اتفاق و اتحاد ملت ما است و می‌خواهند در این راستا موانع ایجاد‌کنند، اما باید بدانند که هدف ما هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند، ما قدم به‌عقب برنمی‌داریم و آرزوی مردم خود را که رفاه و ثبات است، تأمین خواهیم‌ کرد.

وی، مردم را عنصر مهم برای تأمین امنیت، ثبات و رفاه دانست و از همکاری اقشار مختلف مردم با حکومت قدردانی‌کرد. او گفت که ما نیاز به‌مشوره داریم و متعهد به‌این امر نیز می باشیم.

محمد اشرف غنی افزود:” سرمایه‌گذاری ما بالای ملت‌سازی و انسجام وحدت ملی ما است، دولت از شما و شما از دولت هستید، این‌کشور، کشور توطئه نیست ، هر توطئه به‌ناکامی منتج خواهد ‌شد و ما باید میراث نیک از خود به‌جا بگذاریم”.

رییس جمهور با اشاره به‌ برنامه‌های انکشافی حکومت تاکید کرد که طرح زون پایتخت که شامل ولایات کابل، کاپیسا، پنجشیر، میدان‎وردک و لوگر می‌شود، به‌خاطر توازن انکشافی، روی‌دست گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *