• انتشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۲۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 7653
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7653

افغانستان و ترکیه بر گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند

محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان و رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در شهر آستانه پایتخت قزاقستان با یکدیگر دیدار کردند.

روئسای جمهور افغانستان و ترکیه در این دیدار بر گسترش همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور تاکید کردند.

محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان و رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در شهر آستانه پایتخت قزاقستان با یکدیگر دیدار کردند.

اردوغان در این دیدار از استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان استقبال کرد و گفت که کشورش آماده همکاری در بخش‌های مختلف با افغانستان است.

رییس جمهور ترکیه همچنان از پروسه صلح افغانستان به رهبری افغان‌ها حمایت کرد بیان داشت که ترکیه آمادگی دارد تا در بهتر شدن روابط افغانستان و پاکستان نقش ایفا کند.

آقای غنی نیز از همکاری و کمک‌های ترکیه با افغانستان قدردانی نمود و گفت که پدیده شوم تروریزم یک تهدید جدی برای منطقه و جهان است.

وی بیان داشت، برای مبارزه با این پدیده باید تمامی کشورهای جهان دست به دست هم داده و علیه آن صادقانه مبارزه کنند.

محمداشرف غنی افزود: استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان یک استراتیژی جامع و روشن است که فرصت‌های جدید را در منطقه ایجاد کرده است.

این را هم بخوانید:  ایجاد ۷ ولایت جدید/اشرف غنی به دنبال چیست؟

آقای غنی تاکید کرد که افغانستان با کشورهای همسایه‌اش خواهان روابط خوب می باشد و آماده گفتگوهای همه جانبه با پاکستان می‌باشد.

گفتنی است که رییس جمهور کشور، روز گذشته (شنبه ۱۸ سنبله) در راس یک هیات بلندپایه دولتی برای اشتراک در نخستین اجلاس سران سازمان همکاری‌های اسلامی در زمینه ساینس و تکنالوژی برای یک سفر رسمی دو روزه عازم آستانه پایتخت قزاقستان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *