• انتشار: ۱ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۹ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 20943
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20943

افغانستان حمله تروریستی در شهر اهواز ایران را محکوم کرد

ارگ ریاست جمهوری طی یک اعلامیه ای خطاب به ایران می گوید، که دولت جمهوری اسلامی افغانستان حمله تروریستی در شهر اهواز ایران را که منجر به قربانی شماری از شهروندان آن کشور گردید، به شدت تقبیح می‌کند.

به گزارش برچی نیوز، رهبران حکومت وحدت ملی کشور، حمله تروریستی در شهر اهواز در ولایت خوزستان ایران را که ۲۵ کشته و ۶۰ زخمی بر جای گذاشت را به شدت محکوم کردند.

ارگ ریاست جمهوری طی یک اعلامیه ای خطاب به ایران می گوید، که دولت جمهوری اسلامی افغانستان حمله تروریستی در شهر اهواز ایران را که منجر به قربانی شماری از شهروندان آن کشور گردید، به شدت تقبیح می‌کند.

در این اعلامیه آمده:”حکومت و مردم افغانستان سال‌ها است که در راه مبارزه با تروریزم، قربانی‌های فراوان داده اند و هم اکنون نیز نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما در خط نخست نبرد با این پدیده شوم قرار دارند.”

اعلامیه افزوده که حکومت افغانستان به این باور است که تروریزم پدیده منطقه‌یی و جهانی است و نیاز به همکاری مشترک همه کشورها در مبارزه بدون تفکیک علیه آن می‌باشد و این نوع همکاری می‌تواند موثریت مبارزه با تروریزم را مضاعف بسازد.

ارگ ریاست جمهوری تاکید کرد، ما معتقد هستیم که تروریزم مرز نمی شناسد و دشمن همه بشریت است، زیرا شهروندان همه کشورها را در هرکجا هدف قرار می‌دهد و به همین دلیل وقت آن رسیده است تا با اجماع همگانی علیه این پدیده مقابله صادقانه و جدی صورت گیرد.

به نقل از خبرگزاری جمهور،  ریاست اجرایی نیز با نشر اعلامیه‌ای به نقل از داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی گفته که حمله تروریستی بر یک مراسم دولتی در شهر اهواز جمهوری اسلامی ایران و جان باختن شماری از شهروندان بی‌گناه به ویژه کودکان و زنان، موجب تألم خاطر و تأسف شدیدم گردید.

در اعلامیه آمده که تروریستان با راه‌اندازی این جنایت بزرگ، باردیگر دشمنی و عداوت‌شان را با ملت‌های منطقه آشکار ساختند. در این لحظات دشوار، خود را در غم و اندوه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران، شریک می‌دانیم.

ارگ ریاست جمهوری خاطر نشان کرد که مردم افغانستان سال‌ها است که مورد هدف گروه‌های تروریستی و هراس‌افگنان جهانی قرار دارند، بیش‌تر از هر ملت و کشور دیگر، درد و مصیبت ناشی از این حوادث را درک می‌کنند. این حمله، باردیگر ضرورت همبستگی و کار مشترک در مبارزه با تروریسم را در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی برجسته‌تر می‌سازد.

گفتنی است که دست کم چهار مهاجم مسلح، حوالی ساعت ۹:۰۰ قبل از ظهر روز شنبه (۳۱ سنبله) به یک مراسم رژه نیروهای مسلح ایران در شهر اهواز حمله کردند. در این حمله ۲۵ نفر کشته و بیش از ۶۰ تن دیگر زخمی شدند. کودکان و زنان نیز در جمع قربانیان هستند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت آن حمله را به عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *